pühapäev, 7. veebruar 2016

Treeningnädal: 1-7.02

On aeg jälle üks nädal kokku võtta. Nädal algas selles mõttes kehvalt, et astusin kaalule ja.. kilo oli juures. Positiivseks pöörasin ma aga asja sellega, et otsisin oma vanad kavad välja, et sealt natukene inspiratsiooni ja abi ammutada. Ja tegelikult mööduski terve ülejäänud nädal kenasti ning kaal langes mühinal. Kuniks tuli nädalavahetus, magamata öötunnid ja päris hektiline ajagraafik. Noh, lohutan end sellega, et homme on esmaspäeva ja saangi jälle puhtalt lehelt alustada.

Lisaks sain ma aru, et olen oma treeningutega natukene liiale läinud. Ma olen kaotanud trennides ära selle lõbususe ja mõnu tunde. Olen hakanud jälle mehhaaniliselt ja tihti ka liialdades ennast tagant sundima. Sellest võis ka see kaaluseisak tingitud olla nagu allpool kommentaarideski on arvatud.

Igatahes võtsin ma sel nädalal veidi vabamalt, puhkasin rohkem ja nautisin lihtsalt aktiivset aega. Näiteks käisin ma jõutrenni asemel nädala sees lastega kelgutamas. Lükkasin vankrit ees ja tõmbasin kelku järgi ja lisaks kehalisele koormusele, sai vaim üle tunni aja heaoluhormoone. Ideaalne ju!

Nädal nägi aga välja selline:
  • esmaspäev: jooksin 5.17km/ tantsisin 49min/ Piloxingut 1h:05min
  • teisipäev: jalutasin 9.52km/ tantsisin 10min
  • kolmapäev: jalutasin 10.34km/ tantsisin 1h:12min
  • neljapäev: jalutasin 5.30km/ tantsisin 1h:02min
  • reede: jalutasin 5.06km/ üldkehatreeningut 29min/ tantsisin 33min
  • laupäev: TRENNIMARATON: 25min tantsu/ 20min Piloxing/ 10min Bodycombat/ 15min üldkehatreening/ 20min venitust
  • pühapäev: jooksin 10km

Okei, mõne meelest pole ehk ma siiski ennast liigutamise suhtes tagasi võtnud, aga sellele nädalale juhtus lihtsalt see trennimaraton, mille jaoks pidin veidi ettevalmistusi tegema. Aga nii palju suutsin ma end tagasi ikkagi hoida, et tahtsin minna veel peale trennimaratoni jooksma ja enne pühapäevast jooksu DanceFiti, aga ei teinud seda. Valisin hoopis tagasitõmbamise ja otsustasin, et pole mõtet end ribadeks tõmmata.
Alates eelmisest nädalast lisandusid siis kavasse ka tantsutrennid. Kaks korda nädalas. Neljapäevased trennid on küll veidi kožmaarsed, sest mul on lapsed kaasas, kes mind piiravad, aga pole hullu, midagi saab ikkagi tehtud ja mõte on see mis loeb. Paari nädala pärast võib miskit põnevat veel juhtuda!

Trennimaraton läks meil üle ootuste hästi. Minu jaoks eriti tore oli tagasiside lihastreeningu kohta. Täna tulid naised Combatisse ja kurtsid, et nad ei saa ei istuda ega astuda. See on ju ometi hea! Tähendab, et trenn läks asja ette. Ja ma usun siiralt, et üks selline treening peaks kuuluma iga trennilise kavasse. Ja teate, ma ei teinud pooltki plaanitust ära. Aga nii palju kui ma neid eile jälgisin, siis olid kõigil näeod lõbusad ja mitte üks ei saanud aru, kui suurt trenni nad tegelikult teevad. Alles täna jõudis see kohale.

Tahtsin väga ka Bodycombatis osaleda, aga pean tõdema, et üle kümne minuti ma seal olla ei suutnud.  Kardan, et ma olen liialt nõrk, nii et minu respect kõigile, kes seal nädalast-nädalasse käivad!
Marta Dancehallis sai ka keha mõnusa koormuse ja oi, kuidas mulle see stiil meeldib.

Ühesõnaga, kokkuvõtteks öeldes, siis ma püüan end veidi tagasi tõmmata. Ma tean ja tunnen, mis asi on ületrenitus ja seekord vist tundsin üsna vara juba märgid ära. Hakkasin ennast teistega võrdlema, teistest rohkem kaloreid kaotama jne, jne. Mõtlemata sellele, ei ainus, kellega ma ennast võrdlema peaks, olen ma ise. Nii et ma pigem keskendun veidi rohkem menüüle ja liigutan end täpselt nii palju kui vaja. Kui ikka lastega kelgutiirust piisab, siis piisab. Sest nagu teada, siis puhkus on tugevatele!

BeFit 2016 konkurssi raames on aega veel täpselt kuu ehk neli nädalat. Lihast on nüüd alla ehitatud, nüüd viimased nädalad on aeg mõni kilo kaotada siiski ning lihas nähtavale tuua. usun, et uue menüü ning veidi teistsugusema treeninglahendusega, ei tohiks see probleem olla!

Pöidlad pihku!

PS: Tulge meile trenni!
Piltide au nagu ikka Allan Jorits Photography.

Kommentaare ei ole: