esmaspäev, 22. veebruar 2016

Treeningnädal: 15-21.02

Jäin enda tegemistega eile hilja peale, seda sõna otseses mõttes, sest läksin alles 21.30 kepikõnnile, aga parandan täna enda vea ja toon teie ette möödunud nädala kokkuvõtte. Nädal oli üpris keskmine ja lõppes minu jaoks vägagi mõnusalt. Nimelt sain ma pühapäeval jällegi Martat asendada ja andsin oma esimese täispika lihastrenni. Hurraa!

 • esmaspäev: tantsisin 59min/ Piloxingut 1h:01min
 • teisipäev: jalutasin 9.37km/ 36min üldlihastrenni
 • kolmapäev: jalutasin 13.95km
 • neljapäev: üldlihastrenni 48min/ tantsisin 40min
 • reede: jalutasin 6.24km/ Piloxingut 15min
 • laupäev: jooksin 10.21km
 • pühapäev: 59min üldlihastreeningut/ kepikõndisin 8.30km

Esmaspäevad on nagu ikka; tunni jagu tantsutrenni ja tunni jagu Piloxingut. Sel korral juhtus aga nii, et jäin tundi andma mõlema lapsega. Noh, tuleb tnnistada, et kuigi natuke keeruline oli, siis mul on trennis toredad ja armsad naised ning trenn sai antud. Raskeks läks alles venituse ajal, kui Elina tähtsalt teatas, et tal vaja nüüd pissile minna. Õnneks naised juba oskavad ja tegid selle kahe minutilise venituse ise lõpuni!

Teisipäeval juhtus nii, et kui Elina oli Kerhosse viidud, jäi tagasiteel Marianna magama. Lupsasin siis vahepeal kiiresti tuppa, vahetasin riided mugavamate vastu, jalanõud ka ning jalutasin vankriga edasi. Lõpuks, kui Marianna ärkas, oli kell sealmaal et koju polnud mõtet enam kümneks minutiks tulla ning suundusime Elinale vastu. Jalutasime koos tagasi koju ka ja tulid ilusad kilomeetrid. Elinaga koos jalutamine tõi keskmist tempot küll alla, aga 1h:44min sai jalgadel mööda saadetud.
Õhtul sai natukene kolmapäevaseks lihastreeninguks valmistatud.

Kolmapäeval jäi aga juhuse tahtel seekordne lihastreening ära. Aga midagi hullu polnud, sest kui ma kella üheksaks Elina hoidu viisin, siis otsustasin Mariannaga imeilusat ilma nautida ning suundusime jalutama. Tundub, et väike piiga sai ka aru, et ilm on tõepoolest imeline ning tegi pea kahe-poole tunnise une! Suurepärane!

Neljapäeval oli ilm jälle muutunud ja meil oli tubane päev. Tegin üldlihastreeningut ning õhtul läksime lastega tantsima. Seekordne tantsimine jäi aga minimaalseks, sest Elina oli ülemeelikus tujus ja pidin teda pidevalt korrale kutsuma. Samas oli Marianna jälle memmekas ning enamus aega süles. Noh, pole midagi, lohutan end sellega, et nüüd ei pea ma nende kahega endam oma trenne jagama. Kuigi otsustasime, et Elinaga teeme neljapäevase mineku siiski traditsiooniks ja too tuleb minuga kaasa. Gunnar ja Marianna lihtsalt tulevad meile siis järgi õhtul.

Reedel olin ma läbi! Olin öösel vaid üksikud tunnid maganud ja jõud oli täiesti otsas. Selge, puhkepäev! Õhtul organiseerisin vaid nii palju, et Elina läks vanaema juurde ja käisin Marianna uneajal pikema poetiiru. Lihtsalt selleks et kella aktiivsus täis saada ja Gunnari viimase tööpäeva puhul talle väikene üllatus korraldada.

Laupäeval nagu ikka pikem jooks. Või noh, 10km pole minu jaoks enam pikk vaid üsna tavapärane jooks. Küll aga otsustasin  ma seekord ilma trotsida ja pulsi järgi joosta. Õhtuks olid kõik kõnniteed umbe sadanud ning liikumine üsna keeruline. valisin ma ka loomulikult parajate tõusudega marsruudi! Igatahes sai tehtud korralik treeningjooks distantsiga 10.21km, mille läbimiseks kulus 1h:04min ning mind saatis keskmine pulss sagedusel 175BPM. Väga, väga hea jooks esimese korra kohta.

Pühapäeval sai aga nii, et pidin, ei, pidin on vale sõna... Sain võimaluse jälle Martat asendada ning oma lihastreeningut pakkuda. Seekord siis terve tunni koos soojenduse ja venitusega. Ma ei tea kuidas trennilistega on, aga minul endal annavad küll lihased tunda. Ja ma olen neid harjutusi juba nädalaid kodus vihtunud! Tähendab, et ikkagi grupis ja grupi ees olles, pingutad endast rohkem välja.
Õhtul läksin veel kepikõnnile ka. Jälgisin jällegi pulssi, mille Taimi mulle kavasse ette oli kirjutanud. 8.3km ajaga 1h:18min. Oleks kiireminig, aga pulssi üle 130BPM ei saa lasta.

Selline mõnus nädal. Kurta ei saa, aga hõisata veel ka mitte. Eriti hea meel on mul nende kahe pika kärutiiru üle. Loodan selliseid sõite ka tulevikus teha. Sel nädalal vast mitte, sest nii Elinal kui Gunnaril on puhkus. Aga tulevikus.

Üleüldse hakkab mul sellest nädalast pihta treenimine Ööjooksuks. Kohandasin enda jooksukava muude trennidega klappima ning suskasin sisse ka ühe puhkepäeva. Käruga jalutamisi ma siiski treeninguks ei loe.

Minu uus kava hakkab välja nähema selline (ideaalis):
 • esmaspäev: Piloxing+ tantsutrenn
 • teisipäev: 60+min jooksutrenn pulsiga 174-180BPM
 • kolmapäev: lihastreening
 • neljapäev: intervallijooks pulsiga 150-155BPM+ 178.185BPM, kokku 32min+ tantsutrenn
 • reede: puhkepäev
 • laupäev: 60+ jooksutrenn pulsiga 174-180BPM
 • pühapäev: kepikõnd 60+min pulsiga 120-130BPM
Lisaks tulevad ka jooksuharjutused kord nädalas, peale kepikõndi ning üle nädala intervalli järgi. Ühesõnaga, päris tihe graafik saab olema. Lisaks tahaksin ma korra-kaks nädalas ka jõusaali jõuda. Millal, ma küll ei tea! Eks see kujuneb aja jooksul välja.

Igatahes olen ma äretult õnnelik, et Gunnaril uus töö hakkab, mis mul sellist graafikut pidada lubab!

Nüüd aga pakime me asjad kokku ja lähen esmaspäevasesse tantsu-ja Piloxingu trenni!


PS: suveks spagaat maha- who's with me?!

19 kommentaari:

Liinu ütles ...

spagaadis keera puusad ka veel otse - siis on tehniliselt õige :) ja jalalaba sirutus oleks ka soovitatav :D Vabanda - elukutse lööb välja.

Kati ütles ...

Tegelikult teeme me seda ikka õigesti ja korralikult :). Pildi jaoks lihtsalt sai kiiresti alla vajutud :D

Anonüümne ütles ...

Äkki sa oskaksid anda mingi video..kui ma tahaksin kodus teha trenni ja olen algaja. Ma pole ammu enam teinud aga soov oleks suur.

Kati ütles ...

Oleneb ju mida, millist ja millisel eesmärgil Sa trenni teha tahad :)?
Mina ise videode järgi ei tee, nii et pole väga pädev soovitama :).

Anonüümne ütles ...

Lihaste harjutus trenni näiteks nagu...ma ei tea ka ju neid videosid nii väga..ma ise kaalun 56kg

Kati ütles ...

Ma praegu püüan väga aru saada, kas Sa trollid mind või mis? Mis ma selle kaalu teadmisega peale hakkan? Mina nii vähe kaaluda ei taha :D.
Võta youtube lahti ja imeline videode maailm avaneb Su ees :)! Google on ka päris tark ;)

Anonüümne ütles ...

Oota sa tahad ütelda et ma kaalun vähe?? Sa naine oled tõesti imelik inimene..Miks ma peaks sind trollima? Unusta ära eks

Kati ütles ...

Mina seda ei öelnud, Sina ise lugesid selle välja. Seleta mulle ära, mida ma hakkan peale teadmisega, et Sa 56 kilogrammi kaalud?

Ma juba ütlesin ka, et ma ei oska ühtki videot soovitada, sest pole neid kunagi ise vajanud. Võta youtube lahti, toksi sisse leg/abs/butt workout at home ja vastuseid tuleb lademetes.

Paratamatult jääb mulje trollimisest, kui tuled kaalulangetus blogisse, kus inimene kaaluga maadleb, täiesti tühja kohapeale oma kaalu viskama.

Kati ütles ...

PS: kui edaspidi soovid midagi, siis minu kontaktid on küljeribal olemas.

Anonüümne ütles ...

see ei ole minu mure et sina enda kaaluga maadled:) mina ei loe su blogi üldse sest see tundub minu jaoks jube igav olevat... ma ei viitsi lugeda teiste trenne ja mida ta sööb ja mis trenni ta teeb nädalas 7 korda..

Kati ütles ...

Tore teada :)! Nägemist :)!

Anonüümne ütles ...

sulle ka nägemist:).. su blogi on jama on teisi ja paremaid näiteks Mallukas super naine ja hea blogi.. pane üldse enda blogi kinni

Anonüümne ütles ...

Ole jah segaduses..ausalt ma pole sinu peale küll kade..

Annika ütles ...

Oot oot, kulla anonüümne 56 kg kaaluja, mismõttes pane blogi kinni? Sina mine kaalu lihtsalt kuskil mujal niipalju kui tahad ja üldse, tee mis tahad, mina ja teised inimesed tahame seda blogi lugeda !

Riina ütles ...

Appikene :D

Anonüümne ütles ...

no minu pärast loe kui tahad ma mõne rea ikka loen :) ja sa mine kaalu ennast ise eks.. tema siin kaalub ja räägib palju tema kaalub ma ei kuuluta ega kirjuta seda kogu maailmale.. ma ei viitsi vaielda siin teiega lihtsalt natukene paremaid blogisd on tõesti kui tema

Kati ütles ...

Kulla inimene, Sa ikka mõistad, et oledki sattunud spordiblogisse?
Ja tegelikult, vaatasin ma nüüd, et oma kaalunumbrit pole ma juba ammu kuskil maininud.

Riina ütles ...

Katikene, mis spordiblogi??
Kirjutada tuleb ikka sellest, mida lugejad tahavad :D
On alles inimesi, ikka ei saa aru- kui ei meeldi, mis ronid siia siis?!

Anonüümne ütles ...

Las olla siis sinu spordiblogi..