esmaspäev, 15. veebruar 2016

Treeningnädal: 8-14.02

Järjekordne nädal on ära treenitud. Seekord olen ma üsna rahul ja pean nentima, et uuem tehnika toimib mu puhul paremini. Energiat on rohkem, aega on rohkem ja keha tunneb end paremini.

Tänu Dancesti uutele suunadele, sai natukene teistsugusemat trenni ka tehtud ja need veidi tüütud üla-, ja alakeha trennid ära jätta.

Aga ilma keerutamata, nädal nägi välja selline:
  • esmaspäev: tantsisin 45min/ Piloxing 1h:02min
  • teisipäev: üldkehatreening 1h:32min/ tantsisin 19min/ jalutasin 54min
  • kolmapäev: Piloxing 1h:02min
  • neljapäev: hommikuvõimlemine 19min/ jalutasin 59min/ tantsisin 50min
  • reede: üldkehatreening 1h:08min/ jalutasin 54min
  • laupäev: jooksin 17.2km
  • pühapäev: üldkehatreening 31min/ kepikõnd 1h:18min

Ühesõnaga, ma vahetasin need erinevad, ala- ja ülakeha treeningud üldkehatreeningu vastu. Ja põhjus on väga lihtne: alates sellest kolmapäevast lisanduvad Dancesti tunniplaani lihastreeningud, mida viin läbi mina! Seega selle nädala panin ma hoolega kava kokku ja katsetasin erinevaid harjutusi. Enda treeningud lõpetasin ma veel maja trepil üles-alla jooksuga, mis mu enda meelest mõjus äärmiselt hästi mu vastupidavusele..

Kuna Mariannal oli teisipäeval palavik, siis järgnevatel päevadel ma teda õue ei viinud. Selle asemel tuli toas leida tegevust, mis päevase liikumisvajaduse ära täidaks. Piloxing toimib hästi. Tegelikult tegin ma vaid poksi liigutusi, aga seda parem, eks!

Neljapäeval käisime lastega tantsimas ka jälle, ja seekord olid mõlemad eeskujulikud ja sain isegi tantsida!

Laupäeval võtsin ma terve päeva muudkui hoogu. Vaatasin hommikul, et Margit käis hommikul pikka maad jooksmas. Vaatasin terve päeva, et nii ilus ilm on, et õhtul teen ka 13-14km ära. Kui ma siis kell kaheksa teele asusin, hakkas aga lund sadama. Need kuramuse lumeräätsakad olid peopesa suurused ja hakkasid lõpuks silmadele haiget tegema. Aga joosta oli kuidagi kerge. "Süüdistan" selles neid treppidel jooksmisi! Igatahes tuli kokku 17km ja ajaga 1h:49min. Talve, lumesaju ja sörgi kohta üsna kena tulemus minu arust. Keskmine pulss vaid 168BPM, seega mõnus liuglemine.

Pühapäeval sain panna enda üldkehatreeningute ühe osa käiku, sest Marta oli haigestunud ja andsin koos tema õega DanceFiti, milles Gittale jäi tantsuline osa ning minule lihastreening. Tõepoolest, seal tunnen ma end ikka väga kodus!

Lisaks otsustasin ma õhtul siiski veel välja ronida ning keppidelt tolmu pühkida. Kokku jalutasin ma 8.45km ja seda ajaga 1h:18min. Teed olid halvas korras ja libedad, muidu oleks ehk veidi kiiremaltki saanud.

Igatahes, sel nädalal on veel natukene kaootilist liikumist tulemas, aga veebruari viimaseks nädalaks on mul juba treeningkava paika pandud ja alustan vaikselt jooksuhooajaga ning Ööjooksuks treenimisega. Sattus see kõik muidugi heale ajale, sest Gunnari kodus olles, saan ma igapäevaselt selle pisukese aja näpistada endale. Hurraa!

Lõppu aga pildike sellest, millise tee ma tegelikult maha olen juba käinud. Ise nagu aru väga aru ei saagi, aga pilt räägib rohkem kui tuhat sõna. Vahe 7kuud ja 13kg!2 kommentaari:

katisav ütles ...

Pulss 168 juures sulle ok? Ma ei oska enda suhtes võtta seisukohta. Kui mul pulss oleks 168, oleks vist siruli. Maks, mida suudan taluda, on 160, surmamaitse suus ja kiirus on seal 12-14km/h juures või ülemäkke joostes. 10.5/km kulgemisega on ca 148. Selline blond hetk tekkis, et kas treenitusetase hea või vastupidi..halb? Peaks rohkem äkki pingutama või on kõik ok või mis ma tegema pean :D Ausalt, täiega blond olen.

Kati ütles ...

Igalühel on oma kindel pulsisagedus, mis vastab treeningute eesmärgile. Minul on loomupärasemast juba kõrgem pulss ja 174bpm hakkab alles minu treening vahemik pihta.
Erinevate testidega saab need pulsivahemikud ära registreerida :)