reede, 18. märts 2016

Trenn, mida ei toimunud

Täna on olnjud selline... jube päev. Öösel sai jällegi vähem magatud ja keha on lihtsalt valus ja surnud. Pidin minema täna õhtul kepikõnnile, aga ei läinud. Reede on tegelikult pandud mul graafiku alusel vabaks päevaks. Siiani pole ma seda vabat päeva pidanud ja kepikõnni tiiru ikka ära teinud, et kellal aktiivsuski täis saada. Täna, poodi minnes aga rähmasin Gunnarile, et ma ei lähe, tühja kah see kella aktiivsus ja ma lihtsalt vajan seda ühte päeva puhkuseks. Viimati oli mu täiesti puhkepäev... 26ndal veebruaril! Märtsis on mul paljudel päevadel isegi 2-3h treeninguid olnud. Seega, mingeid süümepiinu ma tänase pärast tundma ei peaks.Eile käisin üle pika aja intervalli jooksmas. Pulsid mängisid ilusti ja 184bpm pealt langeb see umbes 1.5 minutiga 155bpm peale. Tähendab, et treeningud lähevad asja ette.

Ma nii ootan, et see talv ükskord läbi saaks ja korralikke trenne tegema saab hakata. Siiani olen ikka veel talvevarustuse selga ajanud jooksu ajaks, aga tahaks juba õhemalt lipata, sest paksu vammusega hakkab palav ja mind kohutavalt ahistavad igasugused kraed. Alati kui lukk kinni on tõmmatud, on mul tunne, et ma lämbun. Üleüldse tahaks juba põlvikute ja lühikeste pükstega joosta. Kuigi ma ei tea, kas need mulle jalgagi lähevad!

Lisaks oli kolmapäeval lihastrenn. Tasa-pisi viisin sisse mõned pilatese harjutused ka. Mu keha suri eile. Päriselt! Mul olid sellised lihased valusad, mida ma pole ammu tundnud. Näiteks käte peal olevad lihased. Seljalihased, rinnalihased... uhh, mõnus!
Igatahes kuulsin ma, et lihastrenni kohta räägitakse head ja see meeldivat kõigile. Tunnistan, raske ja pingutust nõudev on ta mul küll, aga enesetunne pärast on ju hea. Seekord oli kohal lausa 11 inimest. usun, et kui aprillis oma saalis alustame, on inimesi ka rohkem kohal!

Eile oli siis tantsutrenn ka. Veel mõned nädalad harjutamist ja teeme Dancehalli video ära. Ootan juba! Kohe-kohe peaks meie go-go video ka valmis saama. Suur asi minu jaoks. Videos olla.

Toitumine on mul ka ligadi-logadi praegu. Ülejäänud nädala olin enam-vähem tubli, aga täna sai küll kõike, mis isutas ja millal isutas söödud. Gunnar on kolme nädalaga kolm kilo maha võtnud. Mina ei julge ega tahagi kaalule minna. Tantsuvideoks oleks vaja ikkagi veidi alla võtta, aga.. Ma ei saa ennast sundida. Ma ei saa panna endale mingeid eesmärke ja piiranguid, sest muidu väljuks asi kontrolli alt täitsa ja ma õgiksin end üle. Lihtsalt naudingi tänasel puhkepäeval mida tahan ja püüan ülejäänud aja jälle toitumist jälgida. Sest noh, kuigi mu ideaal oleks ca 5-6 kilo kergem, siis paks ja ülekaaluline ma ju pole ja patt oleks nuriseda. Eks minu treeningkoormuse ja faktiga, et ma olen siiski normaalkaalus, lähebki kõik aeglaselt ja vaevanõudvamalt. Päris maha kaloraaži ka ei taha tõmmata, sest siis langevad ka sooritused.

Jah, teoorias olen ma kõva, aga praktika, vat seda ei suuda enda peal rakendada. Üks päev maitsesin Marianna purgitoitu ja nentisin Gunnarile, et see on nii hea. Ja kuna purk sisaldab ca 90kcal, peaks proovima vaid neid toite süüa. Hahahaa, noh, kujutan ette, et ega siis jooksudest väga midagi välja ei tuleks. Kuigi magustoitude magustamiseks olen ma puuvilja- ja marja püreesi kasutanus küll.

Oeh, mis ma ikka siin vatran. Varsti saab loodetavasti lapsed ka magama ja üle pika aja saame olla kõik koos rahulikult kodus. Nädala sees on ikka üks meist õhtul tööl ja koju naastes hakkab maadlus lastega peale.

Muideks, Gunnar loodetavasti saab peagi uuesti Rootsi töö peale ja kõik raha-mured ka lahendatud. Ma väga loodan, sest praegu on väga jama seis. Õnneks, et kõik koolitused ja elamised said õigel ajal ära makstud! Praegune töö on tal igate pidi jama, sest loodetust, et Gunnar igal õhtul kodus on ja nädalavahetused ka vabad, pole järgi midagi. Rootsis käies oleks vähemalt rutiin ja stabiilsus.

Kommentaare ei ole: