teisipäev, 26. aprill 2016

Kuidas ma kava õpin ja Dancesti trennimaraton vol4

YOGAFUNCi koolitusest on möödas kohe-kohe neli nädalat. Sel reedel toimub Dancestis esimene päris trenn, mis muide on tutvustamise mõttes tasuta. Täpselt täna, tegin ma endale kogu programmi viimase osa selgeks. Core'i. Mul oli seda tänu seljalihase harjutute kõige keerulisem paika saada. Ligi kaks nädalat valmistusin ma laupäeval toimunud maratoni tarbeks ning keskendusin vaid esimese nelja loo selgeks saamisele. Reede õhtul sain ma teada, et võiksin ka kätekõverdused enda peale võtta ning tegin need endale õhtuga selgeks.

Kui ma Piloxingu uut kava õpin, saan ma selle selgeks umbes-täpselt ühe-kahe päevaga.

Aga kui mul on kaks last ja ma pidevalt üksi olen, kuidas ma need siis selgeks saan? Vot nüüd ma sellest räägingi.

Minu jaoks mängib äärmiselt olulist rolli uue kava õppimisel asjade läbi kirjutamine. Minu suureks rõõmuks, soovitas ka Jocke niimoodi asju läbi töötada.
Nii ma siis panengi Marianna lõunaunne ning võtan uue kava videod lahti. Hakkan neid siis jälgima ja järjest muudkui kõike kirja panema.
Näiteks:
  • Intro-võta poos sisse-> laul-astu samm taha-> vii käed üle pea->lase alla->hoia kolm hingamist
jne.

Kirjutangi kõik asjad niiviisi üksipulgi lahti ning pust ja punaseks ning järsku tundub ka kõige keerulisem asend/liikumine mulle imelihtsana.

Järgmine asi on muusika läbi töötamine. Alati tõmban ma trenni muusika MP3-mängijasse, et siis jooksmas või kõndides seda kuulata. Ja siis hakkan ma mõttes kõiki liigutusi muusikasse sobitama. Kui ma maratoniks valmistusin, läksin ma meelega kõrvaliste teede peale jalutama, et siis kõva häälega kaasa harjutada: "Parem jalg ette, sisse! Käed üles, välja! jne"

Kui see on kõik paigas, hakkan ma reaalselt harjutama. Ma ütlen vaid seda, et kui esimesed kaks asja on korralikult tehtud, siis kehaline pool on tegelikult kõige lihtsam. Piloxingus vähemalt. Seal on iga blokiga liikumine konkreetne ja lihtne. Seal on keha juba kõigega harjunud ja oskab liikuda. YOGAFUNC on minu jaoks natukene suurem väljakutse ja kuigi praeguseks hetkeks on mul kehaliset kõik harjutused käes, siis areng jääb toimuma pidevalt.
Kuna kogu see jooga pool on mul suhteliselt uus asi, siis kõik kehapöörded, tasakaal, painduvused, saavad mul veel tohutult paremaks minna. Samamoodi loodan ma suve jooksul saada ülakeha nii kaugele, et ei peaks kätekõverduste ajal enam põlvi maha panema. Minu jaoks on suur hüpe juba see, et vähem kui kuuga, teen ma päikesetervitused ära nii, et keha ei vaju asendist välja, põlved ei vaju maha. Ja noh, kätel tahaks ka lõpuks seista nii et jalgadele ei toetu. Aga see vajab kõik vaid harjutamist ja treenimist.

Vahel juhtub nii, et Marianna ärkab harjutamise ajal üles. Mis siis saab? Siis saab see, et ma teen küiki võimalike asju lisaraskusega! Ega ta mu trennide suhtes väga leplik ei ole ja just siis teda omaette mängima ei saa. Aga pole hullu, nagu ma ütlesin, siis esimesed kaks asja on tähtsamad.

Ellinaga on õnneks lihtsam. Ta mängib päris pikalt ja rahulikult omaette ja on juba selles vanuses, et saab aru, kui palun talt mõnda aega rahu, et "emme peab nüüd natukene trenni tegema".

Aga mitte iial ei pane ma enam oma trenne lastest kõrgemale! Kõik harjutamised, jooksud, kõndimised, kõik võivad oodata. Nendega tegelen ma siiski siis, kui lapsed seda lasevad.

Selles suhtes on nad mul jaa, tublid!


Kui nüüd natukene maratonist rääkida, siis seda saatis nagu ikka edu! Tagasiside järgi tundub, et YOGAFUNC läks hästi peale ning meeldis. Oli ka kuulda, et see oli kogu programmi kõige raskem osa olnud. Võibolla oli asi ka selles, et nad nägid seda täiesti esimest korda ja minu kuulamine/jälgimine ja samal ajal asendi võtmine oli veidi keerulisem. Kuigi jah, Allan ütles, et tal oli isegi vaadata valus!
Mina igatahes nautisin täiega ja tundsin ennast kindlalt ja omas elemendis. Ja mis mulle kõige suuremta rõõmu pakkus- uper body kätekõverdused sain ma kõik tehtud! Mul olid hambad ristis ja tahtsin alla anda kõhuli lasta, aga pidasin vastu ning küll põlvedele toetudes, sain kõigiga hakkama. Vinyasade ajal ei lasknud isegi mitte põlvedele!

Teemaks oli meil retro ja me nägime kõik nii ägedad välja. Kihvt oli ka Marta soojenduseks tehtud retrofit, kus sai kuulata ja liikuda nii 90ndate muusika kui aeroobika järgi. Ja noh, Aleksandra särab alati!
Ühesõnaga edukas õhtu!

Veidi pilte ka, autor nagu ikka Allan Jorits: 

6 kommentaari:

Marina ütles ...

Sul saab funcis tööd küllaga olema, kuna pead väga palju hakkama asendeid parandamas käima. Siit pildilt on ka näha, et mitte ükski ei tee alla vaatavat koera õigesti ja no ei peagi tegema, sest see on uus asi. Aga kui muidu trennides saab teiste asendeid parandada suusõnaliselt, siis joogas peab hästi palju käima ja otse kätega asendi õigesti paika suunama ja kui sul on trenn täis, siis sul polegi väga aega algul endaga tegeleda. Hiljem on muidugi juba kerge, siis teevad kõik juba peast neid asju, aga ma enda pealt tean, et kuna asendites olla on raske, siis inimene kipub selle kergema tee valima ja hoiab selletõttu ennast krampis ja teeb tegelikult asja omale veel raskemaks.

Kätel-ja pea peal seis on praktikas natuke jubedam kui teoorias. Nädal aega harjutamist ja on selge. Sa ju nii sihikindel ka, et vbl teed paari päevaga ära.

Mina oma käelihased sain kõik funci tehes, polnud mingit lisatrenni vajagi ja kangid võisin rahule jätta. See jõud tuleb üllatavalt kiiresti.

Kati ütles ...

Jaa, ma ise ka pilte vaadates nägin, aga panen suure täismaja ja esimese korra arvele. Tööd saab palju olema, aga muud moodi toimima asja ei saa, kui harjutades, harjutades, harjutades... Minu õnneks on suvi tulemas ja usun, et trennid just parajalt täis-tühjad :).

Tuleb kindlasti, aga ma hirmsalt kardan :D

Liana ütles ...

Õnneks ma pildile ei jäänud :D Raske oli küll, aga ma olengi selline pikaldane õppija. Aga mõnus oli! :)

Kati ütles ...

Khmm, Sa ikka vaatasid terve galerii läbi? Jäid küll :D ma lihtsalt ei kasutanud kõiki pilte ;).
Suvel hakkad iga esmasp. käima ja ongi selge ;)

Pamela ütles ...

Marinale - func level 1 ja 2 treenerid EI TOHI käia inimesi sättimas ja see on ka põhjusega. Nädalavahetusega instruktoristaatuse saavutanud inimene võib oma sättimisega teha lõpuks kasu asemel liiga. Olen isegi funci proovinud, kus iseenesest üldiselt kogenud, aga joogas värskem treener mind valesti väänama hakkas. Olgu või asendid ebakorrektsed - inimese enda võetud asend on ohutum kui valesti väänatud asend.

Kati ütles ...

Jap, ma enne tundi näitan peamised asendid ette kuidas teha ja selle järgi lasen neil endil liikuda. Kõik asjad ikka verbaalselt :)