neljapäev, 19. mai 2016

Ebaloogiline jooks

Käisin eile õhtul jooksmas. Just peale seda, kui olin enda imemaitsvat kooki kaks viilu sisse puginud. Kuigi lasin kompotil poolteist tundi seedida, oli ikkagi raske. Või oli raske hoopis teisipäevastest jooksuharjutustest?

Naljakas ongi just see, et pulsi järgi nagu peaks jõudma ja kiireminigi liikuma, aga jalad on rasked ja kops kinni. Miks on see nii, et pühapäevasel jooksul on mul üli kerge joosta 174-176bpm järgi ja kolmapäeviti on 159bpm-ga hing paelaga kaelas? Mitte kuidagi ei suutnud seda keha edasi sundida. Juba teisel kilomeetril jäin seisma ja mõtlesin, et ei, täna ma ei suuda. Vaatasin pulssi ja see näitas vaid 152bpm. Kuidas?

Olgu, püüdsin siis tempot tõsta, et ehk on kõrgema tsooniga kergem liikuda. Sain selle maksimaalselt vaid 167bpm peale. Rohkem keha lihtsalt välja ei pigistanud. Jalad olid surnud, keha keeldus koostööst. Nojah.

Ma võin vanduda, et iga kilomeetri ja tiigiringi lõppedes mõtlesin, et see on viimane. Vähemalt viis jooksen ära ja siis lähen koju. Okei, teen ühe ringi veel ja siis pööran koju. Lõpuks oli koos juba seitse kilomeetrit ja mõtlesin, et mis see üks ring siis enam ära pole (üks tiigi ring on ca 1600m). Jooksin selle ka ära ja pöörasin kodu poole. Sain veel ca kilomeetri jagu joosta ja kümme tiksus täis.

Ma ei tea ise ka, kust kohast ma jooksude ajal selle kindlameelsuse ja jonni võtan. Mul oli tõepoolest nii-nii raske eile. Mu keha oli nii higine, et see oleks nagu vihmasajus jooksnud. Puhast vett tõmbasin muudkui ostmikult ära. Aga ära ma need ette nähtud kümme tegin. Aega läks 1h:01min:32sek. Võrreldes pühapäevaga pea 4min aeglasem.

Oeh, täna peaks tegema üle ma-ei-tea mis aja lihasharjutusi ka. On aeg kummidelt ja hantlitelt tolm pühkida. Õhtul läheme lastega tantsima.  Alati on need nädalavahetuse algused rasked, sest meespere saadetakse neljapäeviti kuskile kaugele ja ta saabub koju alles reedel. Nii ka täna ja peangi järjekordselt ette võtma rongisõidu, mis mulle üldse ei meeldi, sest Marianna tahab kõikse aja vankrist väljas joosta.

Hommikul aga mõtlesin, et näitan teile ka, kas on siis minu pingutused vilja kandnud ja keha olukord paranenud. Mis arvate?Tegelikult mõtlesin ma ka veel EBA2016 üritusele. Ma millegi pärast kardan hirmsalt sinna minna. Ma ju ei tea ega tunne sealt kedagi. Ma tohutult pelgan olukordi, kus ma pean nö endale tundmatu rahvaga olema. Jah, mina ju tean pea enamike kaasblogijaid, aga kardan, et mind ei tea keegi ja olen nagu kooliajal üksi nurgas. Okei, päris üksi ma ju pole, sest mu parim sõbranna lubas mulle kaaslaseks tulla, aga you get the point! Ainus blogija, kellega ma sealt päriselt suheknud ka olen, on Britt ja Marina, kui ta tulemas on. Teisi tean ma vaid blogide järgi ja on mulle võõras seltskond. Ja ma kardan. Kardan tegelikult nii paljugi, et pole kindel, kas ma sinna kohale lõpuks ilmungi.

Õhh ma ütlen!

13 kommentaari:

kristel ütles ...

Mul on nii kahju, et ma ei saa ise sinna blogiüritusele tulla (sest alati on kõik asjad samal ajal), sest ma väga tahaks Sinuga kohtuda! Ära karda, ma usun, et kõik spordi- ja terviseblogijad teavad Sind küll juba tükimat aega ja tahaksid sõbrustada :)

Kati ütles ...

No, ma kardan veel seda, et äkki mul pole kellegiga millestki rääkida ja nii... et tekib selline ebamugav vaikus või teemapunnitus :)

Laura Kask ütles ...

Naljatilk! Kindlasti tule kohale, mina tahan väga sinuga kohtuda!
Kuigi ma mõistan sind, ma ise kardan ka veits seda, aga siis me argpüksid saamegi ühineda ja oma gängi moodustada. ;) Ma oskan lolli nalja teha ka, nii et siis saad minu üle naerda ja enda hästi tunda. :D

Kohtumiseni Blogiauhindadel! :)

Kati ütles ...

Ma, muide, usun ja arvan, et Sa oled seal väga populaarne ja kõik tahavad Sinuga rääkida ;)

Muidugi näeme :)!

Merlin Saretok ütles ...

Mina tahan sind ka väga väga näha :)
Ja ära karda, eelmisel aastal ma kartsin ka hullult, aga seal kõik sujus ja rääkisid jne :)
Näeme seal :)

Margit Partei ütles ...

Ma tulen otse Narva Energiajooksult, küll me leiame, millest rääkida. :D

Karmen Lepp ütles ...

Sa oled ilus!
Kui graafik tehakse sobiv, siis äkki isegi lendan kohale. Kui muud pole rääkida siis ilmas ja lastest ikka. :D

Ly Aurely ütles ...

Mis Te põete, Te vähemalt ei hakka kokutama ja sogast peksma vahepeal (ma ei tee seda meelega, lihtsalt juhtub). Ma läheks ka blogijaid vaatama (tuleks teid kõiki piiluma), aga nagu nii roheline ja ei tahaks päris blondiini muljet jätta. Aga andke teada, kui teete mingi sellise häbelikumate grupi, ma liituks ka :D

g2tlin ütles ...

Kati mina ikka ju päris võõras pole, et nüüd ei oleks millest rääkida :D

Kati ütles ...

Merlin, ma usun ka, et pabin on suurem kui asi väärt :). KOhtume!

Margit, Sa oled eriti tubli! Kuigi jah, peaksin minagi enne, hommikupoole midagi tegema :P

Aitäh Karmen! Loodan, et graafik on Sinu kasuks ja oled tulemas :)!


Ly, Sa vähemalt kokutad, mul on kombeks keel täitsa alla neelata ja vait olla :D

Kati ütles ...

Jaa, Sinuga on teised lood Gätlin:)!

Maris ütles ...

Mul sama asi, et põen seda üksi minekut ja raudselt pole kellegagi rääkida jne. Seega ei ole väga planeerinud üritusele minekut. Aga siit loen, et nii paljud minu jaoks olulised blogijad lähevad, seega peaks vist ka end ikka kohale ajama.

Kati ütles ...

Muidugi tule!