teisipäev, 3. mai 2016

Retsept: Elina kaerahelbeküpsised

Elina on mul viimasel ajal väga pirtsakaks sööjaks muutunud. Või noh, mis viimasel ajal- viimane kord kui ta kõike sõi, mis ma talle pakkusin, oli üle-eelmine suvi, kui terve puhkuse Rakveres olime. Selles ajast on mul tõestuseks isegi pilt, kus ta oma kassidega seljankat luristab. Tänaseks hetkeks pean ma aga välja mõtlema imenippe-ja toite, et laps täisväärtuslikult söönuks saaks. Siiani on õnneks kanasupp töödanud.

Küll on aga omaette tsirkus talle igal teisi-ja kolmapäeval Kerhosse lõuna kaasa panemine. Kuna see peaks olema selline snäkki eest toit mitte päris praad, siis olen siiani talle ikka mingeid küpsiseid ja saiakesi kaasa pannud. Puuvilju ka, aga need jõuavad poolikutena alati koju tagasi.

Kuniks ma siis nädalavahetusel pakkusin talle välja, et teeme ise küpsiseid. Laps oli nõus ja me hakkasime vaaritama.

Vaja läheb:
  • 2-3 muna
  • kaerahelbeid (panin tunde ja vajaduse järgi)
  • kama jahu/palle
  • mett
  • 1-2 banaani

Kõigepealt vahustasime me munad ära. Seejärel püreestasime banaanid. Mida küpsem banaan, seda plögam ta jääb. Segasime need kaks omavahel vahustades kokku. Hakkasime kaerahelbeid sisse manustama. Vahuetasime veel. Lisasime mee ja vahustasime. Selleks et mass natukene ikkagi jahust toodet ka saaks, purustasime Marianna kamapalle ka sisse. Toimib suurepäraselt jahu eest ja annab mõnusa maitsenüanssi.
Kui mass oli paras, asetasime lusikaga pätsikesed pannile ja panime 15-20min 175kraadisesse ahju.

Lisaks võib panna ka igasugu marjakesi maitseks sisse, aga me kasutasime niigi marjade ja seemnete-pähklitega pudru kaerahelbeid, nii et kõik oli juba sees olemas.

Elina igatahes nädalavahetusel sõi mul terve ühe pannitäie neid üksi ära ning loodetavasti saabub täna Kerhost ka tühja karbiga.
Pole küll teab mis tervise etaloon, aga igatahes tervislikum kui need poe küpsised ja saiakesed.*See ei tähenda muidugi, et Elina vaid küpsiseid ja saiakesi sööks. Nagu ma mainisin, sööb ta hea meelega ka kanasuppi ja puuvilju. Eks neid toite on veel, aga pean lihtsalt loov olema, sest lihtsalt puhast brokolit ta nõus sööma ei ole... Kaks aastat tagasi ta aga ainult brokolit sõigi. Võta siis näpust!

 

Kommentaare ei ole: