teisipäev, 12. juuli 2016

Koerakaka vorstid ehk tatravorstikesed

Siin on päris pikalt vaikus olnud, sest härrasel on pikad päevad tööl ja iga vaba hetke olen ma kas jooksmas, jõusaalis või mujal. Need vabad hetked siis, mil Gunnar kodus on. Ülejäänud aja sisustavad lapsed kenasti ära ja nende kõrvalt ma arvutit lahti teha ei malda.

Täna aga võttis Gunnar Elina tööle kaasa ja mõtlesin kiiruga tühjust täita ja löön ülesse ühe imelihtsa, kiire ja maitsva retsepti. Tatravorstikesed. Kuna nad nägid üpris naljakad välja, ristis sõnasepp Elina need koerakaka vorstideks. Aga välimus on petlik, päriselt.

Tatravorstikesed:
Vaja läheb:
  • 200g tatart (kuivaine)
  • 250g hakkliha
  • 1/2 (punast) sibulat
  • 1 muna
  • maitseained
Keeda ja jahuta tatar. Kui see tehtud, blenderda või saumikserda tatar pudruks. Mõni suurem tükk võib sisse ka jääda- on mõnus. Sega tatramass ja hakkliha. Tükelda sisse meelepärase suurusega sibulaviilud. Klopsi muna sisse ning sega maisteainetega (mina kasutan Herbame ürdisoola ja sidrunipipart). Vooli massist mitte väga paksud vorstikesed ja prae keskmisel kuumusel ümberringi pruuniks.
Serveeri värske salati ja jogurtikastmega!
Head isu!


PS: Ära unusta panna kirja ennast huvitav küsimus SIIA postituse alla (link), sest mul mõlgub mõtteis nädala lõpul hoopis üks live chat teha!

2 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Proovisin. Ei teinud tatart peenemaks kuidagi. eelmine õhtu panin likku sooja veega, mulle keeta ei meeldi... ja niiiiiihea :D

Kati ütles ...

Eesti tatart mina ka ei peenestaks :). Mul siin Soomes müüakse üldiselt hästi suureteralist tatart ja seda peenestasin nii tekstuuri pärast :).