esmaspäev, 1. august 2016

Juuli statistika

Tere august! Ilmselt minu jaoks üks kõige sündmusterohkem kuu: pulmaaastapäev, sünnipäev, Ööjooks... Aga enne kui augustiga peale hakata, võtan numbriliselt juuli kokku.

Juulis sai peaaegu kõik trennid tehtud plaanipäraselt. Eriti hea meel on mul selle üle, et jooksutreeningud sai kõik ära tehtud ning need kajastuvad nii tempos, võhmas kui pulsis. Hurraa!

Juuli nägi välja selline:
  • jooksin: 122km/ 12h:45min/
  • tempokõndisin: 38.33km/ 5h:48min: 38sek
  • lihastreening/jõusaal: 6h:02min:08sek
  • jooksuharjutused: 1h:45min:16sek
  • Piloxing:2h:47min:07sek
  • jalutasin: 36.11km/ 6h:33min:03sek
  • tantsisin: 2h:07min:37sek
  • rattasõitsin: 100km/ 5h:31min:21sek
Terve juuli jooksul läbisin ma 298km, kulutasin aktiivset aega 43h:20min:07sek ning kaotasin selle aja jooksul 25365kcal.
Nagu ma ütlesin, olen ma tulemusega üsna rahul. Kalorikulu oli pea 3000kcal suurem kui eelmisel kuul. Jooksutreeningud olid kõik plaanipärased ning lisaks sain ma mõnusalt jõusaalis käia.

Jah, funci ma ikka ei jõudnud teha. Kui ma nüüd aus olen, siis mul ei ole lihtsalt seda mahti siin kodu teha. Ma tean, et ma pean selle ükskord kätte võtma ja ära tegema, sest septembri alguseks on vaja uus kava selgeks teha. Armas taevaise, anna mulle jaksu hommikuti end varem üles ajada, et ma saaksin laste magades funci harjutada!

Hea meel on mul aga selle üle, et taasavastasin enda Piloxingu. Olen seda neljal korral Marianna uneajal teinud ning ma lihtsalt armastan uut kava! Kui ma esimest koda muusika kätta sain, mõtlesin, et see kava saab nii vastumeelne olema, aga kui tegema hakkasin video järgi... Nagu ikka on nii, et muusika on selline meeh, aga koreo on imeline. Minu lemmik kava siiani. Väga tõhus ja treeniv.

Jalutama ma just tänu sellele ei pääsenud, et olen Mariannat tuppa magama pannud ning ise sel ajal Piloxingut teinud või mõne pakilise asjaga tegelenud. Või Elinaga mänginud. Poolest augustist, kui Elina lasteaeda läheb, saan kindlasti ka jalutuskilomeetreid juurde.

Kuna ma Dancestis olen terve juuli jooksul käinud vaid korra, on tantsutunde vähe. Kuskil tunnikese tantsisin kodus trenni mõttes ning live jaoks käisin saalis vanu kavasid vihtumas. aga puhkus on hästi mõjunud, sest sain lõpuks spagaadi maha! Küll veidi lohiseva ja ebamäärase, aga siiski, päris maha!

Jooksud on muutunud üsna heaks. Lisaks sellele, et ma õhtujaheduses sain imeilusa tempoga jooksu tehtud, sain ma möödunud laupäeval ära joosta poolmaratoni. Võtsingi eesmärgiks joosta võimalikult rahulikult ja madala pulsiga terve distantsi. Tulemuseks tuli 21.17km ajaga 2h19min. Keskmiseks pulsiks tuli 166bpm, seega tõesti, väga rahulik minek. Aga vähemalt sain ma kinnitust, et ikka jaksan selle poolmaratoni Rakveres ära läbida. Ükskõik siis mis ajaga (muide, soovitan nii blogil kui Facebooki lehel silma peal hoida, sest juba nädala lõpul läheb käima üks mõnus auhinna mäng!).

Rattaga sain tänu Kaja puhkusele ka mõnusalt sõita. Hakkas kohe väga-väga meeldima. Paraku siiani, pole saanud ma päris enda nunnukat soetada. Nüüd, uue Dancesti hooaja ning sügise tulles pole erilist mõtet enam ka. Ehk peab vaatama, tulevad suured soodukad ning siis piiluma minema.

Jõusaalis käisin ma pea igal nädalal ja ma tõepoolest naudin seda! Viimasel käigul neljapäeval, suurendasin ma enda raskusi juba ning see valu, mis lihaseid saadab, on imeline! Kindlasti jään ma ka edaspidi seal käima. Praegust kaarti  jagub veel neljaks käiguks. Täpselt kaheks korraks enne Ööjooksu. Kuigi vist väga väikest vahet Ööjooksuga jätta ei saa, sest teistkorda ma enam valutava kehaga poolmaratoni joosta ei taha.
Neljapäeval olingi just ju raskusi suurendanud ja kui siis laupäeval jooksma läksin, valutas terve mu keha nagu peale peksu!

Puhkepäevi tuli juulis kokku täpsel kaks. Kaks reedet, millal ma ei viitsinud lihtsalt välja minna. Lükkasin jooksud laupäeva peale. Üldiselt oli sellest lükkamisest kasu ja laupäevased jooksud läksid kenasti.
Ise olen ma igatahes rahul ning võin endale ühe pai teha tubli kuu eest. Ja järjepidavuse eest! Nüüd panen ma aga ennast jälle riide ning lähen oma esmaspäevasele jooksutiirule!
8 kommentaari:

Mariliis Saar ütles ...

Ma ei jõua ära oodata, mil saan oma esimese poolmaratoni joostud. Kadedaks teed :)
Ja uhke aktiivsus sel kuul. ;)

Kati ütles ...

Mul on samad tunded maratoni suhtes :D.

Anonüümne ütles ...

Tere,
Tahtsin küsida, mitu korda nädalas oleks mõistlik jooksmas käia? Olen 169cm pikk ja kaalun 67kg. Soovin 5 kg veel maha saada :)

Kati ütles ...

Tere!

Oleneb kõik ju sellest, kas ja millist trenni Sa veel teed. Kui palju ja pikalt Sa jooksed, mis tempo ja pulsiga :).

Iseenesest võin omast kogemusest öelda, et korraliku tempojooksuga seda 5kg alla ei saa :)

Anonüümne ütles ...

Hetkel olen jooksmas käinud 3 korda nädalas ja teistel päevadel rullitanud ja rattaga sõitnud. Jooksen tavaliselt 4-5km (hetkel veel), tempo on tavaliselt 8,5-9,5km/h ja pulss 167-170bpm.

Kati ütles ...

See on kõrge pulss ja rasvapõletus on seal väike. Kasvatad pigem lihast. Mina soovitaks pulssi alla lasta ja nii 3x nädalas joosta. Tempo peaks olema selline, et saad vabalt jutustada- ca 150bpm.

Korra nädalas peaks ikka jõutrenni ka tegema. Vähemalt.

Aga see oleks see, mida mina teeks :). Ekspert ma pole ja püha tõde ei kuuluta. Kaalust alla saad aga ainult ja ainult toiduga ;)

minajamuud.blogspot com ütles ...

Mul oli sel kuul vist kokku vaevalised 2 trennipäeva :D edu sulle maratonil!

Kati ütles ...

Sul on väga hea vabandus ka ;)!

Aitäh :)!