reede, 5. august 2016

Retsepti reede: peedi-juustu salat

Esiteks tahan ma hingelt ära saada mure, mis juba teist päeva mind lausa marru ajab. Nimelt on mu blogipesa aadress vist sattunud mingisse spämmi süsteemi, sest alates eilsest hommikust olen ma erinevatelt Ukraina lehtedelt saanud kommentaare. Nii 500tk tunnis! Enamik läheb küll kohe spami alla, aga päris mitmed satuvad ka modereerimisele ja see on juba tüütu! Et seda vältida, ei jäänudki muud üle kui keelata anonüümsed kommentaarid. Ehk et kommenteerimiseks peaks te nüüd end kuidagi moodi nimeliseks tegema. Teine võimalus oleks olnud peale panna see sõna kirjutis, aga ma arvan, et see oleks veel tüütum olnud.

Eriti nüridaks teeb asja see, et ma tahan käima lükata ühe auhinnamängu. Ahh, kui keegi oskab öelda, kuidas nendest spämmidest lahti saada või kas need lõpuks ISE lõppevad, ootan abi!


Aga, täna on reede ja lükkan üles ühe retsepti. Nimelt on mul tulemas ju sünnipäev ja tahtsin sel aastal tevapärase kartulisalati asemel midagi muud pakkuda. Nii ma siis otsisin üht head juustu salati retsepti. Mind kummitas pikalt ühe valge salati maiste, mida ma kunagi Eestist ostsin. Otsisin ja otsisin Googlist eri variante, aga kõik mis ma leidsin olid peediga variandid. Noh, mis seal ikka, peet on hea ja proovisin ära. Kuna aga netis leitavad retseptid olid kuidagi... tühjad, lisasin ma omast käes natukene head ja paremat sisse.

Peedi-juustu salat Kati moodi:

Vaja läheb:
  • 200g riivjuustu
  • 4 muna, keedetud
  • 200g konservherneid
  • 2 keskmist peeti, keedetud
  • 2 suurt porgandit, keedetud
  • 2 suuremat marineeritud kurki
Kastme jaoks:
  • 300g maitsestamata jogurtit
  • maitse järgi kerget majoneesi
  • sidrunipipart
  • maitsesoola

Keetsin eelnevalt kõik koostistosad ja lasin jahtuda. Riivisin munad, peedi ja porgandid. Marineeritud kurgi hakkisin pisikesteks tükkideks, natukene pisemateks kui tavalise salati sees.

Segasin kokku majoneesi ja jogurti (kasutan Alpro Soya zero sugar jogurtit). Lasin külmikus veidi maitsetel seguneda.

Ning siis hakkasin kihte laduma: kõige alla pool herneste kogusest. Nende peale pool munade kogusest, pool juustust ning pool kastmest. Kastme peale panin pool peedi kogusest. Sinna hulka kõik porgandist ja marineeritud kurgist. Sinna peale läks muna, juust, peet ja kaste. Kõige lõpuks vistasin ülejäänud herned peale.
Lase salatil mõndaaega seguneda ja seista külmukus.
Head isu!

Soovi korral sobiks sinna sisse ka punane sibul, aga meespool meil sibulat ei söö ja mina ei kasutanud.

Meie perele igatahes maitses ja sünnipäevalauale see iludus maabub. Gunnar kiitis isegi, et see maitseb tavapärasest kartuli salatis paremini ja kartulisalatit see mees armastab!

Mina aga soovitan teil nii Katjonki Facebooki lehel kui Instagramil silm peal hoida, sest hoolimata spämmist, läheb kohe varsti kaks auhinnamängu käima!

6 kommentaari:

minajamuud.blogspot com ütles ...

Ma ootan juba huviga, mis loosiga on tegu :)

*Peet mulle ei maitse, aga retsept tundub sellegipoolest ahvatlev!

Kati ütles ...

Tee ilma peedita :). Usun, et sama hea :)

Kaja ütles ...

Kas sa teed mingit muud sööki ka? Juustu salatit meie meespere ei söö :)

Kati ütles ...

Siis jääte nälga!

Kaja ütles ...

Selge

Kati ütles ...

Sa said ikka aru, et ma tegin balja, eks? :D