esmaspäev, 2. jaanuar 2017

Minu 2017nda aasta spordiplaanid

Ilusat algavat aastat teile, mu sõbad!

Päris pikalt on siin jälle vaikus püsinud. Instagramis ja Facebooki lehel ma siiski elumärke olen andnud ja eks seal saabki veidi tihedamalt mu tegemistega kursis olla. Instas näiteks postitan ma storysse iga päev oma trennid üles. Kui 99% maailmast alustas eilsest nö uuesti ja puhtalt lehelt, siis mina lõin enda kaardid juba 26ndal letti ning koorisin enda vanad kavad välja. Eks ma olin selle sügisega laisaks ja mugavaks muutunud ja talveks andis see kaalunumbris tunda. Praegu on Dancestis veel puhkus ja see on ideaalne aeg, end uuesti jooksurajale viia. Olengi eesmärgiks praegu võtnud jooksurajale jõuda 4-5korda nädalas, millest kolm peaks olema vähemalt kümme kilomeetrit. Seda lihtsalt selleks, et jooksuga jälle sinapeale saada.

Aga tegelikult tulin ma rääkima enda uue aasta plaanidest. Aastavahetusel vaatasin ma üht dokumentaali, mis pani mind elule hoopis uue nuga alt vaatama. Ma olen juba ammu tänu Martale tollase mõtlemise poole kiiganud, aga see film avas mu silmad ikka päris suureks ning see, 2017 aasta saab olema just minu aasta!

Tänu sellele filmile hindasin ma ümber enda suutlikuse ja võimekuse. Kui ma veel aasta lõpus kõigile enda eesmärkidele ja plaanidele mõeldes ütlesin võiks ju, siis nüüd olen ma kindel, et kõik enda plaanid viin ma ka täide.

Oeh, väga keeruliseks ja ümbernurga viitamiseks läheb see jutt, lähen parem kohe asja juurde.


Mäletatavasti otsisin ma sügisel endale treenerit. Peale pikka taustade uurimist, soovituste kuulamis, selle ma ka lõpuks leidsin. Sain jõulukingiks endale kirja, kus minu soovile vastati ning koostöö sai nõusoleku.
Nimelt, jooksen ma selle aastanumbri sees ära oma esimese maratoni. Ega see vist kellelegi enam üllatusena tule. See plaan tuli mu päevakurda juba septembris, aga ma pole seda siiani kuskil kõva häälega välja öelnud. Lihtsalt mulle tundub, et praegu, aasta algusega on nii palju erinevaid blogijaid, kellel sama plaan on ja ma tundsin korraks, et... minu 42,2km pole elevust väärt (tervitused siinkohal Pamelale, ma nüüd tean, mida Sa tundsid paar aastat tagasi!)?
Aga teate mis, see on suur asi. Minule ja mu perele on see väga suur asi!

Ja sellega seoses registreerisin ma end ra ka Selveri linnajooksude nimekirja. Ees ootab kaks lühemat jooksu (10-13km), kaks poolmaatoni ja üks täismaraton SEB Tallinna maratonil.
Loomulikult plaanin ka teistele jooksudele jõuda, aga nendele jooksvalt.

 Miks ma võtsin endale treeneri? Sellepärast, et ma olen ise treener. Kui ma oma esimeseks poolmaratoniks treenisin, siis oli plaaniga lihtne, sest peale jooksmise ma erilist muud trenni ei teinud. Nüüd pean ma aga arvesse võtma nii enda antavaid trenne, kui tantsutrenne, mida saab veebruarist lausa kolm korda nädala olema. Nii lasengi ma pigem professionaalil endale jooksuplaani koostada, kes oskab minu teisi trenne ka arvestada. Oma peaga mässates... noh, korra-kaks olen ma juba ületreeninud ja läbipõlenud.

Minu treeningplaan maratoni läbimiseks saab alguse veebruarist ja mind hakkab treenima Viljar Vallimäe Spordiklubist ProRunner. Alguseks sai veebruar sellepärast märgitud, et jaanuari esimesel kahel Dancesti nädalal asendan ma enamikes trennides Martat ja ma ei hakanud endale lisastressi võtma, et kindlasti kindlal päeval mingid jooksud ära teha. Lisaks on koormus igapäevaselt üsna suur.
Lisaks annab see mulle lisa kuu, et kaal ikkagi sinna ideaali lähedale saada.Oma teise eesmärgi olen ma seadnud endale seoses tantsuga. Juba möödunud aastaga oli minu areng nii suur, et pääsesin tagareast lavale ja esiritta tantsima. Lisaks sellele veel tagant jalatõste ning spagaat, millega ma talve hakul lõpuks hakkama sain.
Alates veebruarist toob Marta tunniplaani sisse ühe lisatantsutrenni, kus siis lisaks tavarühmale, saavad kuus nn edasijõudnut tantsijat kümme korda suuremat vatti. Mina saatsin oma taotluse igatahes Martale ära, sest ma tahan siiski oma tuleviku tantsimisega siduda. Ning sügiseks tahan ma oma jalaga kukalt katsuda. Ja jalga igatmoodi väänata ja tõsta. Ning õppida veel rohkem erinevaid stiile ning liigutusi. Ma ei taha olla enam niisama oma lõbuks köögis taidleja vaid professionaalsel tasemel esineja.

Sellega seoses korraldatakse ka sel suvel välismaine tantsulaager.... Ibizal. Ja mina kavatsen sinna minna! Ma ainult loodan väga, et see Ööjooksuga ei kattu!

See jalg peab siis lõpuks kukla ära puutuma! Vabandal kvaliteedi pärast, telefon ei fokuseerinud korralikult!


Kõik see viib mind aga enda kolmanda eesmärgini. Arendada ennast treenerina. Juba olen ma vaadanud endale välja ühe väga tähtsa ja tasemel koolituse märtsi lõpus. Hakkan juba heaga palka kõvale panema ja ennast ette valmistama, sest see on juba whole new level. Aga ma pikemalt veel ei räägi sellest.
Ja ma tahan ka joogas ennast arendada ja käppa saada erinevad asendid. Näiteks tahan ma hakkama saada bakasana ehk varese asendiga. Sinnahulka veel igasugu kätelseisud ja vinyasad.


Sellest, 2017ndast aastast tuleb tõepoolest üks kuradima tihe, aga mõnus aasta. Kunagi varem pole ma treeninguid, eesmärke, üritusi nii oodanud nagu nüüd. Ma olen elevil nagu väike laps!
Ma küll ei tea, kust ma võtan selle aja, et kõigi trennidega maha saada ja veel kahe väikelapse ema ka olla, aga küll saab. Kui midagi väga tahta, siis saab alati! 
Ja ma olen südamest tänulik, et mul on mu perekond ja Dancesti pere, kes mind toetavad ja mu seljatagust hoiavad. Kes mind motiveerivad ja ei lase mul mu unistustes alla anda!

Nii et edaspidi saab siin blogis palju trennijutte kuulda. Kindlasti ka veidi kaalujutte, kuna oma lisa viie kiloga, nendest üle ega ümber ei saa. Need on vaja ära põletada! Ei mitte rohkem ega vähem kui mätsi alguseks, peab ideaalkaal käes olema!


Kuidas teiega on? Kas alustasite esimese jaanuariga nö uuesti ja uue hingamisega? Kas olete mõne eesmärgi selleks aastaks seadnud?

4 kommentaari:

minajamuud.blogspot com ütles ...

Mis filmi sa siis vaatasid? :)

Kati ütles ...

The Secret :)

Sjuteist ütles ...

selle filmi peale soovitan ka raamatut "Maagia" :)

Pamela ütles ...

Tervitusi-tervitusi!
Palju jaksu eesmärkide täitmisel! Ei kahtle sugugi, et saad maratoni tehtud. Jaksu (Y)!