teisipäev, 18. aprill 2017

Lobajutt: koostöödest

Lugesin täna Mariliisi (LINK) postitust blogimisest, koostöödest ja sellest, kui tühise blogijana ta end tunneb. Mind kõnetas see postitus väga. Just sellepärast, et paljuski tunnen ma ise samamoodi. Lugesin ka mina blogipostituste reklaamimise grupist teemat selle kohta, kuidas blogijad peaksid toodete reklaamimise ja katsetamise eest tasu küsima.

Ma ei hakka Mariliisi teksti siia ümber kirjutama ja arutama, aga tahaksin oma seisukohast ka natukene rääkida.

Minul on blogiga seoses olnud enam-vähem täpselt kaks koostööd. Korra sain välja loosida raamatu "Minu väga hea aasta", mille eksemplaari ma endalegi sain ning suvel toetas mind Eat Natural, kes peale postitust ja loosimistki veel mulle pakikese saatsid. Ning see on kõik. ja needki kaks koostööd olid mu enda pakkumine ja küsimine.
Ahjaa, meelde tuli- Valio Eesti toetas ka mu sünnipäeva enda imemaitsva kraamiga!

Ma ei eita, et minu vaatajanumbrid on kasinad. Eriti nüüd, kui ma olen päris palju kirjutamisest eemale tõmmanud ja postitusi heal juhul iga kümne päeva jooksul ilmub. Aga, vaadates erinevaid statistika lehti ning toetudes faktile, et ma eelmise aasta EBA-l teise koha sain (kaotades vaid mõne punktiga!), siis paneb mind näiteks küll vahel pead vangutama, kuidas minust kõik koostöö pakkumised ning testipakid mööda lähevad.

Ma tihtilugu sirvin blogisi, mille vaatajanumbrid jäävad minu omadele alla ja mida ma näen- nad saavad kingituseks pakikesi erinevatelt firmadelt! Ja vahel teeb see meele mõruks küll. Ja kurvaks. Mitte et ma neid pakikesi vajaks, aga vahel on tunnustus, kasvõi pisikes kingituse näol, ka tore.

Ja koostööd. Jällegi, ma ei ole kohekindlasti mitte üleolev või endast jube heal arvamusel, aga Samamoodi nagu Mariliis, olen minagi pakkunud end blogijaks või kirjutajaks mõnesse portaali. Ja jällegi on võetud sinna inimesed, kes näiteks spordi-teemaga nii palju kokkugi ei lähe kui näiteks mina...


Ahh, aga mis ma ikka kurdan, näiteks tegi ajakiri Sport minuga aprilli numbrisse intervjuu ning pühapäeval andsin ma intervjuu ühele ülikooli bakalauruse kandidaadile tema lõputöö jaoks.

Kohe-kohe saab hakata hääli koguma EBA tarvis. Mina veel sel aastal panin end kirja. Olen Spordiblogide kategoorias. Kuid erinevalt eelmisest aastast, ma sel korral koha saamisele väga palju rõhku ei pane. Ma ei teagi miks. Osalt vist selle sama ülal toodud teema pärast, et ju ma siis pole nii hea blogi ja on populaarsemaid ja tublimaid.

Et aga mitte seda postitust kuidagi masendavaks ja halvamaiguliseks jätta, siis teatan, et mu põlv on juba ilusti töökorras ja loodan esimesel võimalusel uuesti jooksuga peale hakata. Lisaks sellele läheneb suvi ja Ibiza täie kiirusega. Eelmisel pühapäeval käis meile workshopi andmas Teele Alas, kes põrutas peale tundi kohe ise juba Ibizale. Hispaanias tuleb meil temaga veel laager ning loodetavasti ka koosviibimisi ning -töid. Mina sain igatahes suures koguses motivatsiooni juurde ning lähen peosaarele kindla mõttega ka seal esineda ning veidi tööd teha.

Täpselt kaks kuud on jäänud veel lennuni. Mis te arvate, palju ma suudan selle kahe kuuga korda saata? Kui palju enda välimuses parandusi teha? Palju veel kilosid ja sentimeetreid kaotada? Ütleme nii, et tööd on vaja palju teha, aga ma ei suuda kuidagi endas seda kindlameelsust ja tahtejõudu leida...

Sellise noodiga täna lõpetan ka. Loodetavasti on mul teile juba varsti millestki ikka kirjutada ka!

EBA 2016 spordiblogide II koht
Suveks Ibiza vormi!4 kommentaari:

Mariliis Saar ütles ...

Täiesti ausalt ütlen, et ei uskunud, et sind samad tunded valdavad.
Ega ma niimoodi kohe ei oleks suutnud öelda küll, kas ja kui palju reklaampostitusi sa teinud oled, aga oleksin eeldanud, et ikka üpris mitu. Minu jaoks olid sina ikka see populaarne spordiblogija.
Eks see on vist nii, et spordiblogisid loetaksegi vähem, kui muid elulisi blogisid. Beebiblogid pidid popid olema?
Aga loodetavasti näeme sel aastal veel EBAl. Eelmisel aastal ma seal sind esimest korda nägingi ja sa omid nii tore ja siiras. Soovin sulle kõike kõige paremat.

Kati ütles ...

Näeme muidugi :)!

Noh, mingite pakikeste pärast ma siiski lapsi juurde tegema ei hakka, keegi peab nad peale populaarsuse möödumist suureks ka kasvatama :D

Regiina ütles ...

ma mõtlesin tükkaega kas kirjutan midagi vastuseks või ei kirjuta... Igatahes see pole solvanugana mõeldud aga minu meelest kirjutasid sa natuke halvustavas vormis teistest, et vot mina olen tegija ja teie väiksed pole. Peaksin ennast puudutatuna ilmselt tundma aga ei tunne, mis siis et mul on lugejaid ilmselt kordades vähem, kui sul :) Aga oma koostööd olen ise välja sebinud ja kirjutanud neist mis mulle meeldivad, ega magava kassi suhu hiir ei jookse. Nii, et kui tahad koostööd siis küsi ise. Võibolla ainult mõnele pakutakse ise asju ja pealegi, kui sa koguaeg kirjutad, et tahad ära lõpetada blogimist jne siis noh see ei motiveeri just sinuga koostööd tegema. Aga palun ära solvu see on mõeldud konstruktiivse kriitikana pigem :) Oleme toredad edasi ja ilusat päeva :)

Kati ütles ...

Ei, ma ei solvu :). See polnud üldse mõeldud selle mõttega, et end teistest paremaks pean vaid vastuseks pigem Mariliisi postitusele, et need koostööd vaatajanumbritest sõltuvad :). Kui Mariliis töi välja, et just nende pärast ei saada koostööd, siis ma tahtsingi välja tuua selle poole, et isegi siis, kui Sa näiliselt oled midagi blogiga saavutanud (EBA nt), siis koostöid ei valita tingimata just selle kaudu ;). Ehk lihtsalt väljendasin end kohmetult ja pahasti :).

Tõepoolest, praeguseks hetkeks olengi ma sealmaal, et ma keskendun vaid oma treeningute ja progressi kirjutamisele ja nendest koostöödest puudust ei tunne.