esmaspäev, 29. mai 2017

Treeningnädal 22-28.05

Üle pika, pika aja, on mul meeletult hea meel enda treeningnädalat kirja panna. Praegusel hetkel, vastu kesköös, kui ma seda kirja hakkan panema, olen ma enda ja möödunud nädala üle väga uhke! Ma olen teinud kava järgi trenne, olen enda keha kuulanud ning kõik minu trennid on täitnud enda eesmärke!

Lisaks olen ma meeletult õnnelik selle üle, et olen sel nädalal mitmeid komplimente ja küsimusi saanud, et kas ma olen alla võtnud. Jah, juba pooleteise nädalaga, saavad inimesed aru, et midagi nagu hakkab muutuma. Selle üle on ju ainult hea meel. Ibizani on jäänud täpselt kolm nädalat ja nüüd, kui kohe on Dancestis trennid lõppemas, saan ma enda toitumist natukene veel rohkemgi kontrollida.

Juba möödunud nädal oli veidikene kergem ning jooksutreeningutes andis see koheselt tunda. Esiteks, oli mul juba aega, et jooksma minna. Siinkohal mängis ilm ka muidugi minu kasuks. Küll tundis keha samaaegselt ka pingelangust ning kolmapäeval jäin ma natukene tõbiseks. Kuid siinkohal kuulasingi ma enda keha ning lihtsalt keskendusin tähtsale ning surusin maha sundmõtted, et aktiivsus on vaja täis saada  või et pean end piitsutama. Ei pea! Ma pean olema terve, et ma suudaks edaspidi trenne teha!

Aga näitan enda nädala ka ette.

Esmaspäev:
Piloxing: 53min:45sek- Piloxing hakkab minu jaoks kuidagi ära vajuma. Kavad on muutumas kuidagi väga lahjaks ning ma tunnen natukene puudu sellest Piloxingust, mida mina õppimas käisin. Eks suvel saab veidi eemal olla ning siis sügisest vast tuleb vana arm uuesti esile...
Hip hop: 1h:02min:13sek- Mulle Vrajimi tunnid meeldivad, aga pean tunnistama, et ma pole kindel, kas ma peale tulevat neljapäeva enam viimastesse kahte tundi lähen.

Teisipäev:
Fatburn: 1h:1min:19sek- Marianna ei lasknud väga palju kaasa teha. Pulss madal ning kalorikulu väike.
Jooks: 56min:36sek/ 8km- Rahulikus tempos 8km jooks. Pulss pidi jääma alla 155bpm ning endalegi üllatuseks see nii jäi. Natukene tõusis vaid tõusude peal, aga langes üsna kiirelt alla tagasi ka. Tegelikult oli asi isegi nii hea, et keskmine pulss suutis jääda 150bpm juurde, mis on minu puhul äärmiselt haruldane! Mitte üht kõnnisammu!Kolmapäev:
Olin haige ja ei läinud trenni.

Neljapäev:
Jooks: 33min:17sek/ 5.18km- olin veel natukene tõbine, aga otsustasin oma jooksu mingil määral siiski ära teha. Kavas oli kirjas, et peaksin jooksma 2km soojendust ning siis 6x3min fartlekki koos 3min lõdvestusjooksudega. Lõppu veel 1km lõdvestust. Aga kuna ma ei tundnud end päris tervena, otsustasin ma veidi kava petta. Jooksin vaid fartleki ära. Pulss mängis väga kenasti ning enesetunne oli hea. Alustasin 3min soojendusjooksust ning liikusin kohe tempo peale edasi. graafikus on esimesed 3+3min kohemata koos, sest unustasin kella vajutada.Reede:
Fatburn: 56min:59sek- mul on vaid ühe asja pärast hea meel, et fatburnid läbi saavad. Kuigi ma armastan neid ning ma teen neid suurima hea meelega kaasa, siis Marianna ei lase väga mul ise kõike kaasa teha. Eriti veel sel reedel, sest olime eelnevalt 6h juuksuris istunud ning lapsed oli väsinud ja näljased.
YOGAFUNC: 58min:46sek- õnneks Gunnar tuli Marile järgi ning sain jooga ilusti ära teha. Tegime lite versiooni.

Laupäev:
Kavas oli 13km jooks, aga ma olin lihtsalt nii meeletult väsinud, et lubasin endale puhkepäeva.

Pühapäev:
Jooks: 1h:26min:50sek/13km- ma venitasin jooksma minekuga terve pika päeva. Lõpuks läksin ma alles kell 21 toast välja. Tegelikult oli ette nähtud 5km rahuliku tempo jooks ning 5x150m rütmijooksud, aga otsustasin ära teha eelmise päeva 13km. Kavas oli kirjas, et ma jookseks ära 6km pulsil kuni 160bpm, kõnniksin 1km pausiks ning teeksin otsa teise samasuguse 6km. Ma otsisin esimesed kolm kilomeetrit mingeid vabandusi peas, et saaksin otsa ringi keerata ja koju minna. teate ju küll seda homsest alates. Kalkuleerisin veel et kumba jooksu ma siis teen; laupäevase või pühapäevase. Kui mul oli kolm kilomeetrit juba täis, mõtlesin ma, et vaid kolm veel ning siis saab kõndida, küll tagasi ka joostud saab. Jooksin selle teise kolm kilomeetrit ära ning tundsin, et ma ei vaja seda kõnnipausi. Ja jooksin edasi. Ja jooksingi terved 13km ära. Pulss tõusis üle 160 vaid tõusude peal. Ülejäänud aja oli ta kuskil 158bpm juures ning tempo oli võrreldes mõne nädala tagusega väga ilus. Viimasel kahel kilomeetril vaid kippus pulss veidi liiga kõrgeks tõusma. Koju jõudes, olin ikka väga uhke enda üle!
Ma olen väga rahul sellega, et minu töö, olgugi et see on viimasel ajal katkendlik, on hakanud vilju kandma. Kuid ja kuid maadlesin ma oma pulsiga ning lõpuks olen ma ta alla saamas. Madalapulsi jooksud tulevad täiesti loomulikult ning pulss jääb kõvasti alla lubatud maksimumi. Sealjuures tõuseb samm-sammult ka tempo. See annab mulle lootust ja enesekindlust, et kui ma nüüd need Ibiza treeningud üle elan, on maratoni läbimine sügisel täitsa võimalik. Sinna ei lähegi ma ju mingit rekordit püüdma vaid seda läbima.3 kommentaari:

Margit Partei ütles ...

Väga tublid jooksud sellel nädalal! Mul on hea meel, et asjad enne maratoni paika hakkavad loksuma. Jõuad veel ilusti treenida ja kindlasti tuleb maraton meeldejääv ja tore. :)
Kas treenid ikka Viljari kava järgi?

Kati ütles ...

Jaa, mul on hea meel, et Dancest just enne maratoni puhkusele läheb. Annab mul võimaluse vaid jooksule keskenduda :).

Ikka Viljari käe all :)

Karmen Lepp ütles ...

Super aktiivne!