teisipäev, 16. mai 2017

Treeningnädal 8-14.05/ Rapla Selveri suurjooks

Oeh, lõpuks sain ma hetke, et maha istuda ja oma möödunud nädala treeningpäeviku kirja panna. Jõudsime pühapäeva öösel alles koju ja täna, esmaspäeval, kui olin lastega natukene sisse maganud, hakkas üks jooksmine ja trennide vahet sõelumine jälle pihta. Viljar küll pühapäeval mainis, et peaksin täna puhkama, aga kus siis sellega, eks!

Aga kõigest hiljem pikemalt. Nädal numbrites on siin:

Esmaspäev:
RVP (Kela): 59min:46sek- käisin Kelas tundi asendamas. Tunniks oli siis reisi, vatsa, pakara, ehk siis maakeel reied-kõht-tagumik. Suht madalal pulsil, aga lihastööd nõudev trenn.
Piloxing: 1h:02min:01sek- ei midagi märkimisväärset. Tavaline tund.

Teisipäev:
Fatburn (Dancest): 1h:00min:23sek- kuna meid oli üsna vähe tegime tüdrukute soovil veidi rohkem eelmisel päeval Kela tunnile sarnaseid harjutusi. Klient on kuningas!
Jooks: 52min:17sek/ 7.12km- natukene raskem jooks kui eelmisel nädalal sama stiil olnud oli, aga ei midagi hullu. Mulle sellised jooksud meeldivad.
  • 5km rahulikus tempos jooksu
  • 10+20+30+40+30+20+10 sek kiirendust ja 45sek lõdvestust vahele
  • 1km lõdvestusjooks


Kolmapäev:
Fatburn (Kela): 59min:05sek- muutsin enda fatburni kava veidi ja katsetasin Kela rahva peal. Neile meeldis. Pulss mängis ilusti. Ise veidi viilisin, sest lihased olid esmaspäevast veel valusad.
Latinissimo+ Reggeaton: 1h:33min:44sek- olin kindel, et ma ei tee tundi kaasa, aga kõrvalt vaadates oli kõik nii lahe ning poole Latinissimo pealt läksin saali. Lõpuks tegin reggetoni ka kaasa. See meeldis veel rohkem!

Neljapäev:
Fitbox: 58min:15sek- Aleksandra on puhkamas ja asendan tema Bodycombati tunde. Panin kokku poksi harjutused ja lihastreeningu.
Hip Hop: 01h:01min:33sek- algasid Vrajimiga toimuvad hip-hopi tunnid, millest ma olen vaimustuses. naudin neid sajaga!

Reede:
Fatburn(Dancest): 47min:52sek- rakendasin enda saalitäie peale ka uue kava.
YOGAFUNC: 1h:02min:58sek- lite versioon.

Laupäev:
PUHKEPÄEV

Pühapäev:
Jooks: 1h:08min.42sek/ 9.96km- Rapla Selveri suurjooks. Kirjutan all pikemalt.


Nädala kohta võib kokkuvõtvalt öelda, et päris hullumeelne. Neljapäeva hommikul läksin ilusti trenni ka ikka kohale, aga tegime Fatburni asemel tantsu. Unustasin kella tööle panna. Asendan veel Aleksandra judo tunde ka.

Rapla Selveri suurjooks!

Kogu jooks algas sellega, et öösel hakkasid lapsed nohisema ning olime Gunnariga poolest ööst üleval. Kuigi kaasa mul haruldane on ja lasi mul siiski vastu hommikut magama jääda ning Marianna enda peale võttis, siis kella helisedes andis poolik ja häiritud öö tunda.

Kihutasime mõned minutid enne ühteist Selveri ette, et Elina ikka enda lastejooksule jõuaks. Seal sain minagi enda soojenduse kätte, sest väikene jooksja tahtis minuga koos enda distantsi läbida. Kui finišisse saime, olin ikka uhke ja kummis rinnaga küll!

Siis hakkasin mööda Rappeli keskust endale kõrvaklappe otsima, sest enda omad unustasin Eesti. Need käes, hakkasin jooksuriideid selga panema. Kui ma Soomest ära sõitsin, oli veel päris külm ning olin endale kaasa pakkinud pikad püksid ja jooksutagi. Ilm oli aga end kella kaheteistkümneks nii kuumaks kütnud, et lühikesed riided oleks enam kui sobivad olnud. Teinekord pakin terve garderoobi kaasa!

Enne starti kohtusin Marisega. Tahtsin koos temaga veel enda pere juurest ära hiilida, aga Maris jättis mu maha! Böö!
Igatahes küsis ta, et kuidas end tunnen ja pidin tunnistama, et üsna hästi ja rahulikult. Ma teadsin väga hästi, et hommikused jooksud mulle ei sobi, et ilm on liiga kuum ning minu riietus täiesti vale. Lisaks olin alles nädala jagu joosta saanud ning enne seda ju kuu aega põlvega rajalt maas olnud.
Nii võtsingi endale eemärgiks rahulikult maa ära läbida ning imeilusat päeva nautida.
Stardis oodates, muideks, oli pulss seal 90-93bpm peal, nii et olingi üsna rahulik.

Peale stardipauku sain üsna kiirelt liikuma. Jalad olid esimesed kilomeetrid nagu spagetid ja hoolimata igasugusest pingutusest, tõusis pulss üles. Jooksin esimesed kolm kilomeetrit laes pulsiga ära ning hakkasin siis kõnnisamme tegema. Iga kord kui pulss üle 170 küündis, hakkasin kõndima.
Tegelikult vaatasin ma, et pea pooled jooksjatest kõndisid. Eks ilm tegi oma töö.

Kuskil viiendal kilomeetril haakusin ma end sappa kahele LHV tüdrukule, kes sörkisid üsna sobivas tempos. Teoreetiliselt. Praktikas oli nii, et mu keha lihtsalt ei suutnud nii aeglaselt liikuda. Mitu korda sörkisin neist mööda ning siis võtsin hoogu maha, et pulss alla tõmmata.

Kaheksandal kilomeetril võtsin enda jõuvarud kokku ning sörkisin viimase kilomeetrini. Üheksnada kilomeetri märgi juures panin kõrvadesse Piloxingu muusika mängima ning kiirendasin. Hoolimata kruusa-mulla teest, kiirendasin ja lõpuni välja.

Ning oligi kõik! Tõmbasin paar korda hinge ning patsutasin endale mõttes õlale: " Ära tegid! Oli mis oli, aga hakkama said!" Ootasin järjekorras enda medalit ning kinkekotti ning hakkasin andmeid vaatama.

Eesmärgiks seadsin endale 1h:10min. See aeg sai murtud ning kella andmetel sai kogu jooks tehtud 1h:8min.46sek.
Numbrimärgi kiibi järgi oli netoajaks 1h:8min:31sek.
  • 10km
  • 1h:8min:31sek
  • avg pace: 6:54 min/km
  • pulss: 168/190 bpm
Ja ma tõepoolest nautisin seda jooksu. Jah, mul oli füüsiliselt raske, aga kui me kulgesime mööda Rapla maastike, siis kuulasin enda kõrvus mõnusat muusikat ning tundsin end hästi.

Peale medali kätte saamist suundusin ProRunneri telgi juurde, kus ma lõpuks ometi Viljarile tere julgesin öelda.
Pean nentima, et kogu selle jooksu muutis hea emotsiooniga jooksuks see, kui inimene, kes Sind treenib, Sind kallistab ja kinnitab Sulle, et Sa oled tubli.

Tegelikult hindasin ma enda jooksu eesmärgid kõik sellel Rapla jooksul ümber. Ma treenin korralikult nende tarbeks, aga ma ei hakka ühelgi jooksul taga ajama enda rekordeid. Minu rekordid on ammu tehtud ning nüüd on aeg jookse nautima hakata. Nii kavatsen ma Narva energiajooksul kogut 21.1km nautida, Ööjooksu nautida ja SEB Tallinna Maratonil kogu melu nautida!


 PS: vaadake, kui kihvt võistlusnumber mul oli!!!

Vat nii, sellised emotsioonid. Nüüd aga lähen uuel nädalal uue hooga edasi. Sel nädalla on veel viimased Kela tunnid ning pooleteise nädala pärast lõppevad Dancestis trennid ära. Veel viimased pingutused!


Kommentaare ei ole: