pühapäev, 25. juuni 2017

Meie Ibiza: kuidas ma oma reisi poole võrra vähendasin

Paar päeva tagasi võtsin kätte ja ostsin ära koju sõidu piletid. Olin oodanud ja algselt oligi plaan, et olen siin esimesed kolm nädalat lastega ja kaks peale seda veel Gunnariga. Ometi ostsin ma reede hommikul ära piletid esimese juuli ööks. Ja kuigi mu süda tilgub otsuse pärast verd ning piletit broneerides olid pisarad silmas, siis otsus sai tehtud ainuõige.

Ma mainisin ennegi, et siia lubati juuliks rekordkuumust. Juba praegu kõrvetab päike korralikult. Täna olime lastega pool tunnikest basseinis ning Elinal olid tema päevitusriided selga päevitund.
Laste isa aga ei salli kuumust. Kui ma talle esimesel päeval rääkisin siinsest ilmast, ütles tema, et ta ei taha väga tulla. Arusaadav, põhjamaa mees!

Teiseks on Gunnar üsna omaette inimene. Meie elame siin ühes mõnusas kommuunis. Minul ja lastel pole enamasti sellest lugu, aga tundes oma abikaasat, siis tema vajab oma nurka, oma aega ning pesa.

Ning siis on mu lapsed! Nood on enamasti täitsa tublid, aga ausaltöeldes suudavad nad mind siin liigagi endast välja ajada. Marianna on suhteliselt vingune ning Elinale on pea võimatu selgeks teha, et kõik ei käi tema tahtmiste järgi.

Ja nii otsustasingi ma, et kõige õigem on sõita koju. Ma jään meeletult Ibizat ja meie hipi-laagrit igatsema, aga pean tunnistama, et koduigatsus kipub hinge küll. Ma ei ole oma voodis juba kuu aega maganud ning pole Gunnarit mitu nädalat näinud.
Ja ma tahaks korralikult trenni teha! Tahaksin jälle hingatava õhu ning seeditava temperatuuri käes joosta. Ma olen reaalselt mitu jooksu siin üle lasknud, sest liiga palav on! Rääkimata sellest, et kuigi hoidjaid, kes lastega toime tulevad, on terve majatäis, siis raske on neid maha jätta.

Eriti kahju on mul sellest, et naasen kodumaale napilt enne tantsulaagrit, aga ilma Gunnarita oleks see mul täiesti katastroof. Ja ma ei saa sundida endale kõige armsamat inimest tulema vastumeelselt kuhugile, kus ta end halvasti tunneks.

Nii saigi siis piletid ostetud järgmiseks laupäevaks. Lennuk lahkub Ibizalt kell 23:50 ning maandub Helsingis 5:00. Seega magame ilusti reisi maha.

Ning siis veedame Gunnari puhkuse hoopis omakeskis koos. Avastame Eestimaad ning saame rahulikult oma taktis tiksuda.

Viimasel Ibiza nädalal püüan ma endasse võimalikult palju saare energiat ammutada ning seda täiega nautida.

Kindlasti ei jää see minu viimaseks korraks Ibizal, kuid järgmisel kohtumisel, olen ma juba saarest teadlik ning varakult kõigeks valmistunud!


4 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Ma elan ka Hsipaanias ja siin on toepoolest hetkel mega kuumus. Igatsen jooksmist, ohtuti saaks jooksmas kaia aga selleks ajaks olen liiga vasinud paevast lastega :D Juuli ja august pidi tulema rekordkuumad ja ma lahen ka lastega Eestisse, kus on pisut moistlikumad temperatuurid. Kuidas su lapsed kuumust taluvad? Kas kurdavad ka kuumuse ule? Loodetavasti on teil magamistoas hea ohukonditsioneer :)

Karmen Lepp ütles ...

Nii ilus ja mõnus tundub seal. Tee nii nagu teile parim. Tulin lugema ja arvasin, et postitus on reitest. 😄

Mariliis Saar ütles ...

Ma, va jämekints, tulin ka kohe kintsunippe otsima, aga kurbusega lugesin, et hoopis reis jääb lühikeseks sel korral. Ma tegelikult saan sinust täiesti aru. Ise ei kujuta ettegi seda elu seal kuumas kahe lapsega. Mul on suurem küll palju suurem, kuid ka temaga peab tegelema.
Lapsed kasvavad õnneks sellise hooga, et varsti on nad sul juba koolilapsed ja elu on isegi liiga kerge :D Nii võib igav hakata.
Küll tuleb uusi reise ja uusi võimalusi. Vapper naine oled igatahes, et sellise asja üldse ette võtsid.

Kati ütles ...

Lapsed on õnneks suhteliselt hästi kohanenud. Täna käisime lõunal Ibozatownis ja seal ikka Elina lõpuks virises oma märja osaesisega, et ta ei jaksa enam kõndida. Aga üldides plaanis nad väga ei virise.

Karmen, eks neid reise ja võimalusi tuleb veel. Peab ise neid tekitama :).

Jap, Mariliis, eks ma jah, ülehindasin end veidi :D. Usun ise ka, et järgmine kord juba pikemalt :).

Issand, ma ise ei pannud tähelegi, et selline eksitav pealkiri :D