pühapäev, 4. juuni 2017

Treeningnädal: 29.05-04.06

Teretulemast järjekordsesse nädalakokkuvõttesse. Möödunud nädalal sai kõvasti joostud ja mõnusalt trenni tehtud. Ja üle pika, pika aja ma naudin igat jooksusammu. Ehk võib see olla sellest, et mujalt on koormus ära vajunud, kes teab. Seda näitab kohe algav nädal! Mis ühtlasi on viimane nädal, kus saan omades tingimustes joosta. aga sellest veidi hiljem.

Möödunud nädal nägi välja selline:

Esmaspäev:
Piloxing: 1h:01min:22sek- hooaja viimane Piloxing. Panin (telerist) mängima oma kõige esimese muusika ning tegime kõige esimest kava. Minu lemmik! Higi voolas ja naistel (ja mehel) oli üle pika aja väga mõnus trenn.

Teisipäev:
Fatburn: 54min:31sek- üritasin Marianna kõrvalt ise ka võimalikult palju kaasa teha.

Kolmapäev:
Jooks: 54min:59sek/ 8.11km- rahulikus tempos jooks. Pulss oli täpselt selline nagu peab ja väga mõnus oli joosta. Jooks pidi olema küll teisipäevane, aga läks seekord nii.Neljapäev:
Fitbox: 59min:34sek- Dancesti hooaja kõige viimane trenn. Päris kõvasti poksisime ja pingutasime lihaseid. Väga mõnus!

Reede:
Jooks: 57min:49sek/ 8.67km- minutifartlekid. Jooksud mida armastan ja samaaegselt vihkan!
 • 1km soojendus (ette oli nähtud tegelikult 2km)
 • 2x30m põlvetõstejooks+sääretõstejooks
 • 2x100m kiirendusi
 • 1min kiires tempos+2min sörki
 • 2min kiires tempos+2min sörki
 • 3min kiires tempos+3min sörki millegipärast tegin mina juba selle ka 4min
 • 4min kiires tempos+3min sörki
 • 3min kiires tempos+3min sörki
 • 2min kiires tempos+2min sörki
 • 1min kiires tempos+2min sörki
 • 2km lõdvestusjooksu


 Mulle meeldivad minutifartlekid sellepärast, et nendega on huvitav mängida. aeg ja distants mööduvad kiiremini kui niisama ühes tempos kilomeetreid lugedes. Küll on aga need kiires tempos minutid sõna otseses mõttes tapvad. Pulss oli aga kena ja üsna kiiresti langes. Päris 100% endast välja ei jooksnud.

Laupäev:
Jooks: 40min:26sek/ 5.09km- tegelikult oli kavas sees 15km jooks, aga kuna ma eelneval päeval oli just raske jooksu teinud ning Gunnaril oli kiire sünnipäevale, otsustasin pühapäevase lõdvestusjooksu teha. Pulss pidin alla 145bpm hoidma. Enam-vähem õnnestuski, kuid tõusude ajal tõusis see ka iseenesest.Pühapäev:
PUHKUS- lubasin endale küll, et teen laupäevase 15km ära, kuid läks nagu läks. keha ütles et vajab puhkust ning Gunnar pidi tööle õhtul minema. Homme!


Üldiselt ei ütleks, et kehv nädal. Kui poleks olnud muid trenne, oleks kõik ilusti kava järgi läinud ning kõik jooksud tehtud saanud. Tuleval nädalal nii kindlasti saabki! Lisaks patsutan endale õlale veel selle eest et võõrutan Marit rinnast ning ööd on olnud natukene unetud. Tänane öö oli esimene, kus ma kordagi ei ärganud ega last lohutanud. Ning hommikul mõnuga sisse magasin.

Tuleval laupäeval on Narvas Energiajooks. Olen sinna poolmaratonile registreerunud, aga täna võtsin vastu otsuse, et ma siiski ei lähe sinna. Seda kahel väga heal põhjusel:
 1. lastel on seal meeletult raske- peaksime juba kell 10 hommikul seal olema, mis tähendaks, et kella 8 ajal peama sõitma hakkama. Lisaks peavad nad peale 4h Narvas ootamist edasi Tallinnasse sõitma ning seal rändama. Pluss ma ei magaks elusees end hommikuks välja.
 2. kuna see on meie viimane nädal kõik koos olla, otsustasime selle aja üksteisele pühendada. Gunnar näeb nii mind kui lapsi kuu aja jooksul viimast korda ning ma ei andesta endale iial, kui me keegi seda viimast aega ei naudiks.
Aga see ei tähenda, et mu jooks ära jääb, oh ei! Teen enda poolmaratoni iseseisvalt Rakveres ära.

Sel nädalal andis natukene jälle põlv endast märku. See küll ei valutanud, aga muutus minutifartlekide ajal tundlikuks. Lisaks venitasin ma kuidagi enda niudelihase ära ning täna oli korraks päris valus kõndida. Ju siis oli see märk sellest, et oli vaja täna puhata.

Aga üldises plaanis olen ma rahul ning teen endale ühe suure pai.

2 kommentaari:

Mariliis Saar ütles ...

Jesss, sa oled blogi setingutes miskit muutnud ja ma saan nüüd telefonis ka lugeda :) muidu oli maru pisikene tekst.
Tegin ka iseseisvalt oma poolmaratoni ära (esimese) ja olen täitsa rahul. Narva poleks pisikese kõrvalt nagunii läinud.
Aga EBAl näeme ;)

Kati ütles ...

Ma ei tea küll, et midagi muutnud oleksin :D

jaa, ma nägin ja laikisin! Väga tubli oled!

Muidugi näeme!