esmaspäev, 12. juuni 2017

Treeningnädal: 5-11.06

Hei-hei! Seekordse treeningnädala kokkuvõtte teen ma hästi lühidalt. Seda seepärast, et mul on mitu postitust, mis vaja veel selleks nädalaks valmis kirjutada (kujutate ette, ma kirjutan millestki muust ka kui kokkuvõttest!) ning möödunud nädal läks vaid ja vaid jookutähe all. Nautisin enda "trennivaba" nädalat täie eest.


Esmaspäev:
PUHKUS-tegin kodus suurpuhastuse ja see vedas põhimõtteliselt terve päeva ära. Kokku viisime sel vihmasel õhtul UFF-i kasti kaheksa kotitäit riideid.

Teisipäev:
Jooks: 54min:47sek/ 8.36km- Fartlek:
 • 2km soojendust
 • 3x500m kiirendust+ 1min lõdvestust
 • 5min lõdvestust
 • 3x500m kiirendust+ 1min lõdvestust
 • 2km lõdvestusjooks


Enne kui Sa ei ole jooksnud fartleke, ei tea Sa kui pikk võib olla 500m ja kui kiiresti möödub minut! Nagu ma ennegi olen maininud, siis ühest küljest mu lemmik jooksud, teisalt, raskeimad!

Kolmapäev:
Jooks: 42min:35sek/ 6.17km- tegelikult oli kavas kirjas 8km ring kuni 155bpm pulsil. Aga mu keha lihtsalt ei olnud rohkemaks tol hetkel valmis. Täpsemalt räägin all pool.Neljapäev:
PUHKUS- sõitsin lastega Eesti

Reede:
Jooks: 31min:41sek/ 4.47km- kavas ette nähtud kui Narva Energiajooksuks ettevalmistav jooks:
 • 2km soojendust
 • 2x30m põlvetõste+ sääretõstejooksu
 • 3x150m kiirendust
 • 2km lõdvestusjooksu


Äärmiselt kerge jooks. Välja astusin kell 23 öösel ja nii õhtujahedus, hiline kellaaeg kui täiskuu, mõjusid igale sammule hästi.
Lisaks käisime lastega Rakveres ringi ning niitsin terve hoovi puhtaks.

Laupäev:
PUHKUS- pidi olema siis Narva Energiajooksu 21.1 km, aga otsustasin selle viimase aja perele ja Gunnarile pühendada. Selle otsusega kaotasin muideks, kaks medalit! Aga see laupäev oli seda väärt!

Pühapäev:
Jooks: 50min:39sek/ 7.50km- otsustasin siiski nädalavahetusele ühe jooksu panna. Tegin ette Narva Energiajooksule mõeldud soojenduse ning jooksin siis 5km otsa:
 • 2km soojendusjooks
 • 2x30m põlve-ja sääretõstejooksu
 • 3x100m kiirendust
 • 5km madalal pulsil jooks


Läksin kella kuue ajal üleval olnud palavusega ning pulsile ei meeldinud see kellaaeg üldse. Kuigi rada oli suhteliselt tasane, tegid lõõmav päike ning kellaaeg jooksu raskeks. Lisaks oli koguaeg okse maitse suus.  Mida ma seal Ibizal veel teen siis?!

Vat, selline lühike nädal.
Peale teisipäevast jooksu, tundsin ma õhtul enda vasaku jala sääres mingit  imeliku tunnet. Kui ma kolmapäeva hommikul ärkasin, oli jalg oi, kui valus. Säärest. Ja kuigi lõuna ajaks oli valu nii säärest kui meelest läinud, siis sama asi kordus kolmapäevase jooksu järel. Mul oli valus astud ja kükitada. Neljapäeval andis säär veel tunda, aga lubas liikuda. Ja see sääremari on mul siiani tundlik. Nagu oleks veidi väljavenitatud?

Narva Energiajooksust tahtsin ma vaid nii palju kirjutada, et kuigi ma seal mitte osalemisega kaotasin kaks medalit (nii Energiajooksu enda kui linnajooksude medali), siis saime me hommikul kohe lapsi piinava sõidu ja päeva asemel, nautida aega perena. Mu lapsed said oma aias paljalt ringi joosta, Gunnar sai puhata ning meil oli üks meeletult tore päev. Seda päeva oli meile vaja, sest täna jätsime me Gunnariga kuuks ajaks hüvasti.

Kuigi see nädal möödus vaid jooksu taktis, siis alates esmaspäevast, lisan ma enda kavasse ka lihastreeninguid. Panin enda NTC+ app'i jälle tööle ning leian igal hommikul selle väikese aja, et need harjutused läbi teha. Eks Hispaanias saab enda trenne ka verandal teha kui vaja!

Kommentaare ei ole: