neljapäev, 1. märts 2018

Kuidas ma kella nurka viskasin

Tere märts! Möödunud kuul möllas tulekukk veel täiega ja muutis selle meie pere jaoks laastavaks kuuks. Olime lastega kogu kuu kodus ning võitlesime ühe ja teise haigusega võidu. Üks möödus ja teine astus kohe asemele. Lisaks viisid uudised mu raua tasemest mu mõneks ajaks täitsa rivist välja.  Trenni sain täpselt viiel korral. Kodus treenimiseks motivatsiooni ega jõudu polnud. Nii ma passisin seda spordikalle ja masetsesin.

Selline lootusetu olukord ajas päris korralikult rivist välja. Olin juba ammu tundnud seda ette ja märkamata ei jäänud see ka lähedastel. Ma mõlgutasin mõtteid lausa trennidest loobuda. Mäletate, kirjutasin tol hetkel isegi postituse et pean hakkama õnnelikult elama. Ja tol hetkel olin ma enda soovis trennidest loobuda nii kindel, et andsin sellest ka Martale teada. Et ma tahan minna õppima ja tööle ja ma ei leia enam seda kirge, et trenne anda.

Eelmise nädala lõpul käisin ma sõbranna sünnipäeval. Sünnipäeval, kus olid koos ka Dancesti lähedased. Ma tavaliselt olen selline, kes väga kokkusaamistel ei käi, sest... ma olen paks. Häbenen ennast, tunnen end piinliku ja kohmetuna. Seekord oli asi kuidagi teisiti. Võibolla oli asi ka selles, et kuigi ma teadsin, et seal võõraid ka on, olid seal lähedased koos. Lähedased, kes teadsid, et mu suurust mõjutab mu raud.

Ühesõnaga läksin ma väriseva jalaga sinna sünnipäevale. Ja lasin end lõdvaks. Ma heitsin kõrvale kõik eelarvamused teiste kohta ja iseenda suunas. Ja ma veetsin üle pika-pika aja ühe tõeliselt toreda õhtu, mida ma ei soovinud, et see lõppeks. Kui ma peale kella kahest koju jõudmist kell pool viis hommikul ärkasin, vahtisin ma oma kella ja mõtlesin. ja ma jõudsin nagu mingile selgusele. Ma ei saa lasta kõigel muul kui iseendal oma elu juhtida. Nii et raud hoiab mu kehakaalu paigal ja väsitab mind- siis ma ei oota mingit imet mis mu saledaks teeb ega kassi selle pärast; ma lähen ja ostan apteegist rauapeparaate ning hakkan enda rauatasemega tegelema.
Nii et ma ei jaksa raskeid trenne teha- aga alustangi siis väikestest sammudest; teen kaasa nii palju kui suudan, püüan õues rohkem liikuda.

Ühesõnaga, ma ei saa jääda enda olukorra üle stressama. Pean iseendaga tegelema ja tasapisi saab kõik korda. Keegi peale minu enda ei hinda ega arvusta mind peale minu enda.

Ja sel samal hommikul võtsin ma oma spordikella käelt ning panin sahtlisse. Ma olen juba mitu aastat ühel pisikesel jublakal lasknud oma elu ja trenne juhtida. Kell ei ole see, kes ütle mulle kui palju ma päevas liikuma peaks ja siis "noomib" kui ma eesmärki täis ei saa. Ja nüüd ma siis liigutangi täpselt nii, kuidas ma ise tunnen. Nii vähe ja palju, kui mu keha ja päevakava seda lubavad.

Vähem kui kahe nädala pärast sõidame Hispaaniasse. Mõtlen, et kas võtta sinna jooksutossud ka kaasa ja hakata vaikselt jooksmist harjutama või mitte. Üleüldse ei kujuta ma ette, mida sinna kaasa pakkida. Seal peaks praegu ca 15-17 kraadi sooja olema. Pole küll teab mis suvi juba, kui parem ikka kui -20.

Vat sellised jutud siia märsti algusesse.

Kommentaare ei ole: