kolmapäev, 27. juuni 2018

Abivahendid minu teekonnal

Kuna ma nüüd olen saanud proovida elu oma toidulisanditega ning ilma, siis mõtlesin, et ma näitan ja tutvustan siin ka, mida ma siis enda tervise turgutamiseks kasutan. ja nüüd saan ma ka omast kogemusest juurde lisada, kas ja kuidas miski mõjub.

Dong Quai: ehk maakeeli Hiina heinputk, tuntud ka kui naiste ženšen. Kasutatakse peamiselt naiste tervise probleemidel ( menstruatsiooni valu, PMS, ebakorrapärane tsükkel, vaagna valu, menopaus, viljatus, väsimus, seksuaaliha puudumine). Dong Quai pärineb porgandiliste perekonnast. Sisaldab naturaalselt: kumariini, fütosteroole, polüsahhariide, flavonoide, vitamiin B12, vitamiin A, Vitamiin E, niatsiini, foolhapet, rauda, antioksüdante. Kasutatakse ka halva vere korral, kõhu kinnisuse ja allergiate ennetamiseks, psoriaasi korral, tuju tõstmiseks, vanaduse märkide ennetamiseks, immuunsuse tõstmiseks.

Minu kogemus: kui ma esialgu seda võtma hakkasin, olin ma suhteliselt skeptiline. Ma ostsin enda kuu aja varu ära mai alguses, aga tuulepea nagu ma olen, unustasin ma koguaeg neid järjepidevalt võtta. Alles siis kui ma juuni alguses Eestisse läksin, hakkasin neid iga päev järjepidevalt võtma. Viimased kapslid võtsin sisse Soome tagasi jõudes, nii et korralikult sain neid tarbida täpselt kaks nädalat. Viimasel nädalal tundsin ma juba, et kuigi need ehk füüsiliselt kuidagi ei mõju (andkem tõele au ka, eesti jäätised on nii-nii head!), siis emotsionaalselt olen ma kuidagi palju rahulikum tasakaalukam. Ma olin lastega palju rahulikum, ei tormanud kusagile koguaeg, ei tundnud ennast kuidagi lõksus või kinni olevat ning mis põhiline, ma võin enam-vähem kindlalt väita, et ma olin päriselt õnnelik!
Kui ma Soome tagasi jõudsin, võtsin ma viimased kapslid ära ning tegin siis paari nädalase pausi. Ma ei tea, kas see vajalik on, aga nii igaksjuhuks. Esimestel päevadel oli kõik üsna tavapärane, kuid mida päev edasi, seda enam ma tundsin kuidas mustad mõtted hakkavad tagasi tulema. Nüüd, kui ma olin pea kaks nädalat lisandit võtmata, olen ma jälle kuidagi pinges. Ma ärritun palju kiiremini ja palju rohkem.
Kuna neid on saada aga ainult looduspoodides (ning need ei ole just kõige odavam kraam siinmail), siis plaanisin ma minna neid ostma nädala lõpus Helsingisse. Puhtjuhuslikult sattusin ma täna kodu juures looduspoodi ning avastasin need ka sealt. Tellisin endale ühed ka netist, väheke odavamalt, aga ootan neid juba üle kuu ning tarnija laiutab käsi, et nemad toote teekonda ei näe ning aidata ei saa. Nojah!
Fun fact- Kummaski Soome looduspoes ei teadnud müüja, mis asi see Dong Quai on. Esimesel korral juhatasin ise teenindaja õige toote juurde ning täna näitasin purgi pilti internetist ning ta tundis firma ära. Selle firma oma küll ei olnud, aga üleval oli olemas teise firma õige toode.

Berberiin: ehk harilik kukerpuu, vähendab  glükoosi tootmist maksas ja parandab hüppeliselt insuliinitundlikkust. Berberiinil on  tugev seente ja parasiitide vastane ning antibakteriaalne toime. Lisand pakub tõhusat leevendust nii südamehaiguste kui Alzheimeri sümptomite puhul. Berberiin alandab kolesterooli ning vähendab magusaisu. Samuti vähendab vererõhku ning aitab veresoonte laienemise vastu.

Minu kogemus: jällegi sama teema, ostsin ära, aga ei olnud püsivust iga päev meeles pidada nende võtmist. Alles Rakveres sai neid iga päev sisse krõbistatud. Kui nüüd igapäevane jäätis välja arvata, siis igasugused näksimised jäid päev-päevalt vähemaks. Aga kaks nädalat on ilmselgelt liiga väike aeg, et mingit suurt muutust näha. Koju tulles tegin ka nendest pausi sisse, kuigi pakk oli poolik alles. Selle ajaga on eriti tagasi tulnud magusaisu ja õhtused ülesöömise tujud.
Jällegi, Soomes maksab pakk pea 30€. Amazonist sain oma kapslihunniku kätte 17 EUROga. Kallis kraam!
Fun fact: berberiinist tehakse neid vanainimeste lemmik komme- barbarussi karamelle.

Musta pähkli ekstrakt(LINK) kõrgelt hinnatud tänu selle koostises olevate looduslike ainete tõhusale toimele.Taim sisaldab polüfenoole, juglooni, karotiini, C, B1-, B6-, F-, E-viatmiini, eeterlikku õli, orgaanilisi happeid, tanniine ja teisi aineid. Musta pähkli ekstrakt aitab puhastada organismi, toetada seedetrakti ja immuunsüsteemi. Must pähkel on eriti rikas C- vitamiini poolest, mis teeb temast suurepärase antioksüdandi kaitstes organismi vabade radikaalide kahjuliku mõju eest. C-vitamiini leidub temas kaheksa korda enam kui mustsõstras ja viiskümmend korda rohkem kui tsitrusviljades.
 Seda hakkasin ma võtma juba märtsi lõpus tegelikult. Nii vahelduva eduga. Nüüd on kuskil paari nädala jagu veel purgis ootamas. Täpselt selleks ajaks peaks otsa saama, kui uue laari osta saan. Võtmise jätsin pooleli, sest tarbida tuleb neid kuurina.

Lisaks võtan ma veel probootikume (LINK), raua siirupit ning D-3 vitamiini (LINK).

Vot sellised abimehed mul. Kõik asjad, mida ma tarbin on 100% looduslikud ning ilma nö kõrvalmõjudeta. ja kuigi nii mõnegi asja puhul näen ja tunnen ma ise, et abi neist saab, siis teadvustan ma endale, et imeravimid neist miski ei ole ning protsess saab olema pikk ja aeganõudev. Ning mis peamine, tervenemine (ning sellega kaasnev kaalulangus) peab alguse saama siiski minust endast. Aga hea on teada, et ma seda kõike millegiga abistada ja toetada saan!


*postitus ei ole sündinud koostöös mitte ühegi firmaga. Olen kõik tooted ise ostnud ning maksnud. Ma lihtsalt väga-väga soovitan enda toidulisandid soetada Eestimaisest ECOSH (LINK) poest!


Viited:
Dong Quai 
Berberiin 

11 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Kati, sa mainisid, et sul ei ole hormoonid korras. Mis siis täpsemalt korras ei ole? Kilpnääre? Kas endokrinoloog ravimeid ei ole kirjutanud? Need postituses toodud "lisandid" on rohkem platseebo kui päris abi. Mitte, et platseebo oluline ei ole. :)

Kati ütles ...

Ma käisin kevade alguses elektromagnet testi tegemas ja sealt sain teada, et need segamini. Üks neist oli kõrge ja teine liiga madal. Ma peast tõesti enam ei mäleta, mis nimelised. Toidulisandeid soovitas mulle toosama, kes testi tegi.

Käisin peale seda ka siin arstil ja seletasin, et kaal meeletult ja kiiresti tõusnud ning see et see test hormoonidele süü pani. Arst (siin siis pm perearst?) pani seepeale kirja hulga vereanalüüse, mis vaja laboris anda, aga kõnet, et ma sinna paari nädala jooksul saan, ootan ma siiani,kolmandat kuud. Nii et paraku päris arstile ma saanud ei olegi. Ja kui jutte uskuda, siis väga ei kipu ka, et siis hormoone sisse süüa.

Kati ütles ...

Kilpnääre on korras,seda lasin Eestis Synlabis ekstra kontrollida

Kaja ütles ...

Laborisse sa muidu pead ise minema kohale sobival päeval, arst paneb süsteemi sisse, mis testid vaja teha on ja laboris tehaksegi. Saad kanta.fi kontrollida kas sul testid üles pandud.

Kati ütles ...

No mulle ütles ta, et helistab. Mingi paduvenelasest arst oli. Juba teist korda. Mees ka. Ju siis ei pidanud mu muret tähtsaks.

Riina ütles ...

Huvitav, kas mind ka aitaks? Olen ju pm samas seisus. Kilpnääre oli mul ka korras. Vähemalt nii palju, et ravimeid ei pidanud arst vajalikuks välja kirjutada. Ma võtsin muidu Metforal'i. Pidi suhkru kergemini välja viima. Pole aru saanud :|

Kati ütles ...

Arst siis ei öelnud, mis valesti on?

Riina ütles ...

Nad väitsid, et poole aasta tagused näidud, mis peale hormoontableti kuuri tehti, olid ok ja ütles, et tema ei näe testide vajadust.

Anonüümne ütles ...

Mina soovitan sul küll endokrinoloogi juures käia. Hormoonide söömine niisama ei ole loomulikult hea, kuid kui kehal on midagi puudu ja hormoonide tasakaal häiritud, siis toidulisandid ei aita, tuleb määrata ravi. Lisaks soovitan ka küsida, mis kilpnäärme näit oli. Referents TSH-l on 4 ja kui näit on kuni 4 või isegi veidike rohkem, sisi perearst ütlebki, et kõik ok, aga tegelikult tuleb alates 2,5 juba tähelepanelik olla.
https://www.inimene.ee/haigused-ja-seisundid/list/haigused-ja-seisundid/hupotureoos-433

Anonüümne ütles ...

Lisan veel, et hormoone ei saa meditsiiniliselt kuidagi toidulisandid mõjutada. Konsulteeri endokrinoloogiga.

Kati ütles ...

Synlabi tulemuste lehel oli ilusti ära näidatud norm näidud ja minu omad, mis olid kõik täiesti normides.